Zloděj jménem »Bank of England«

Vždy, když slyším Bank of England, vzpomenu si na knihu Stanislava Motla Kam se poděl zlatý poklad. Knihu jsem četl s obrovskou hořkostí a ponížením za celý náš národ. To, když jsem se z knihy dozvídal, jak tato banka zrádcovsky postupovala od roku 1937 s naším národním pokladem, na který se skládal celý náš národ a který jim byl s důvěrou svěřen tehdejší vládou. A jak pak postupovala, když jsme žádali naše národní bohatství ve zlatě zpět, bylo mi zle. Vrátili nám ho až v roce 1982, a to jsme v hotovosti dopláceli nejen celý zbytek válečného úvěru, který poskytla tato banka v Anglii na provoz pro Benešovu exilovou vládu. Ale zaplatili jsme do poslední tkaničky veškerou výzbroj za československé vojáky, kteří šli zcela dobrovolně pomoci Anglii proti hitlerovskému Německu a třeba i padli v bojích za tuto zemi, ještě před žádostí o tento válečný úvěr.

To není ale všechno, válečný úvěr byl úrokován vysokou sazbou. A navíc, polovina úvěru nám nebyla ani disponibilní, jelikož si z toho uhradila sama Anglie své škody, co Anglii způsobil Hitler v Československu po tom, co nás Anglie zradila v Mnichově právě Hitlerovi. Tomu říkám pořádný zločin. A Západ nás bude učit neustále demokracii. Nebýt statečných Francouzů a generála Charlese De Gaulla, který intervenoval, aby nám a Belgii bylo zlato vydáno, tak bychom nedostali po válce zpět ani tu menší polovinu, co stihl Hitler uschovat v bavorském solném dole, spolu se zlatem jiných zemí. Válečný úvěr jsme přestali platit po roce, tuším, 1948. Poté, co nám anglická firma měla dodat cennou technologii do Třineckých železáren, a nedodala. Zaplatili jsme 14 miliard korun dopředu a žádnou technologii, ani peníze už jsme neviděli. Tehdejší vláda Anglie nám v této věci opět nepomohla.

No a proč to celé připomínám. Americká vláda prostřednictvím Bank of England totiž zabavila zlato a zmrazila finanční zdroje například současné rozvrácené Libyi a myslím, že i Egyptu. Nebo také před pěti lety odvezla veškeré národní zlaté rezervy z Ukrajiny. No a teď odmítá nechat disponovat vlastním zlatem Venezuelu jen proto, že se nemůže dostat k 20 procentům světové produkce ropy ve Venezuele. Prostě všechny země, které jdou svou cestou a neposlouchají politiku USA, najednou mají problém s »lidskými právy«. Američané zase sankcemi chtějí Venezuelu ničit hospodářsky. Tak, jak umí jen oni. Vypadá to, že nikdy nebudou jiní a že lidská práva jsou bohužel synonymem pro rozvrat státu a hospodářskou válku. A přitom jejich politika je lidsky zvrácená. A náš ministr Petříček společně s vládou tančí, jak USA pískají.

Roman BLAŠKO


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 44 hlasů.

Roman BLAŠKO

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


svaty_vaclav
2019-02-08 16:41
jaroslavprchal – číst pravděpodobně umíte (snad), s porozuměním
napsanému textu je to u vás bída jaroslavprchal. Patrně jste obětí
svého IQ, nikoli vinou školy.
svaty_vaclav
2019-02-07 14:06
Na oficiálních webových stránkách prezidenta rozbitého
Československa www.hrad.cz se uvádí následující: …….
Prezident republiky blahopřál prozatímnímu prezidentovi Venezuely
6. února 2019 Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne
6. února 2019 blahopřejný dopis Juanu Gerado Guaidó Márquezovi,
prozatímnímu prezidentovi Bolívarovské republiky Venezuely: Vaše
Excelence, dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poblahopřál k
Vaší odvaze převzít v souladu s venezuelskou ústavou odpovědnost za
venezuelský národ a dovést ho ke svobodným a demokratickým volbám.
Přeji Vám mnoho štěstí ve Vašem úsilí a pevně věřím, že Vaše
snaha bude úspěšná. Rád bych využil této příležitosti a
pozval Vás k návštěvě České republiky. Česká republika oslaví v
tomto roce třicáté výročí sametové revoluce a doufám, že i Vaší
zemi se přechod k demokracii úspěšně podaří. Věřím, že brzy
dojde k posílení vzájemných vztahů mezi našimi zeměmi. S úctou
Miloš Zeman prezident České republiky Jiří Ovčáček, ředitel
Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.