Chytil a Pastrňák skórovali

Útočník Filip Chytil přispěl ve středečním utkání NHL gólem k výhře New Yorku Rangers 4:3 nad Bostonem po nájezdech. Za poražené skóroval David Pastrňák po krásné přihrávce Davida Krejčího. Všichni tři čeští útočníci dostali důvěru i v penaltovém rozstřelu, ale neuspěl ani jeden. Zápas rozhodl v sedmém kole Tony DeAngelo.

Boston vstřelil všechny góly v rozmezí 31. až 36. minuty, během nichž otočil skóre na 3:1. Pastrňák dal druhý gól, když po pasu Krejčího usměrnil puk na hranici brankoviště do prázdné branky. Havířovský rodák tím bodoval v sedmém utkání za sebou a během série si připsal čtyři góly a osm přihrávek.

Rangers srovnali krok góly z 50. a 53. minuty. Vyrovnání zařídil desátým zásahem v sezoně Chytil, který v přesilové hřed doklepl po střele Pavla Bučněviče odražený kotouč do odkryté branky. Devatenáctiletý český hráč poté trefil v páté sérii nájezdů břevno. Na druhé straně neuspěl ve druhém kole s blafákem Pastrňák a Krejčí v situaci, kdy musel dát gól, aby zápas pokračoval, minul branku.

Pastrňák se dělí s 31 brankami o čtvrtou pozici v tabulce střelců NHL a s 65 body z 54 utkání je devátý v produktivitě. Kanonýrům vládne Rus Alexandr Ovečkin z Washingtonu s 37 góly. O pět branek méně vstřelili Patrick Kane z Chicaga a John Tavares z Toronta.

Kanadské bodování ovládá Rus Nikita Kučerov z Tampy Bay o tři body před Kanem a Connorem McDavidem z Edmontonu. Kučerov si v 53 zápasech připsal 81 bodů za 22 gólů a 59 asistencí. Kane skóroval skóroval dvaatřicetkrát a přidal 46 přihrávek. McDavid má na kontě 31 branek a 47 asistencí.