Premiér a šéf ANO Andrej Babiš. FOTO - Haló noviny

Dohoda na odvolání Ťoka není, řekl Babiš

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš odmítl spekulace, že už se dohodl s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem na odchodu ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) z kabinetu v půlce března i na jménech jeho možných nástupců.

Server Neovlivní.cz uvedl, že se premiér Andrej Babiš dohodl s Vojtěchem Filipem na tom, že ministr Ťok bude odvolán k 15. březnu. Babiš to popřel. Podle něj se nemohlo na schůzce s Vojtěchem Filipem o odvolání ministra Ťoka mluvit, protože KSČM o personálním obsazení vlády nerozhoduje.

»Návrh na případnou změnu je samozřejmě věcí pana premiéra,« řekla Haló novinám poslankyně KSČM Miloslava Vostrá, nicméně dodala, že některé věci ministr Ťok evidentně nezvládl. »Například výběrové řízení na mýtný systém,« doplnila Vostrá.

Také Vojtěch Filip uznal, že o odvolání ministrů rozhoduje jen sám premiér, ale svou kritiku ministra Ťoka mírnit nehodlá. »Na odvolání ministra Ťoka trváme. Protože neplní své úkoly,« řekl Haló novinám Filip a připomněl kupříkladu nedávný kolaps na opravovaném úseku dálnice D1 na Vysočině.

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

Server Neovlivní.cz též uvedl, že se Babiš s Filipem už shodl na jménech možných Ťokových nástupců. Jedním má být bývalý manažer firmy Skanska a někdejší náměstek generálního ředitele Českých drah Milan Matzneuer, druhým ředitel Drážního úřadu a někdejší šéf Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Kolář. Babiš to označil za nesmysly, Koláře prý ani nezná.

Sám Ťok své odvolání neočekává. »Pan premiér se mnou o té věci nemluvil a mám pocit, že ta jeho vyjádření dneska ukazují, že mně spíš dává důvěru,« řekl Ťok.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 12 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.