Ilustrační FOTO - Pixabay

Hanes podal odpor

Kladenský radní Lukáš Hanes (ODS) podal odpor v řízení o svém údajném přestupku. Slánský městský úřad vydal v řízení rozhodnutí, jehož obsah není zřejmý. Hanes ho nechtěl komentovat.

Hanes byl 9. prosince účastníkem nehody, kterou nezavinil. Podle následného policejního testu byl pod vlivem drogy, odběr krve odmítl. Případ řeší slánský městský úřad kvůli zachování nezávislosti.

Radní nesouhlasí s protokolem o nehodě, na základě rozhodnutí se jel podívat do spisu, kde zjistil nesrovnalosti. »Protokol, který já jsem dostal od nehody, neodpovídá tomu, který je součástí spisu,« řekl Hanes. »Policie se k průběhu správního řízení nemůže vyjadřovat,« sdělila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

V lednu kladenští zastupitelé hlasovali, zda by se měl vzdát mandátu zastupitele, ve druhém případě, zda by měl opustit funkci radního. Návrh neprošel, radní zůstává ve funkci. Kvůli nehodě podal v lednu trestní oznámení ke krajskému státnímu zastupitelství, je přesvědčen, že nehoda byla fingovaná.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.