Ilustrační FOTO - Haló noviny

Balíky pošta zdraží – nezdraží

Česká pošta od března změní výpočet ceny posílaných balíků, namísto váhy se bude nově určovat podle velikosti.

Z ceníků zveřejněných na webu pošty vyplývá, že u služby Balík Na poštu bude zaslání nejmenšího balíku do 35 centimetrů stát 109 korun. Dosud lidé za poslání nejlehčího balíku do dvou kilogramů v rámci stejné služby zaplatili 108 korun.

»Nedá se jednoznačně říci, že odesílání balíků prostřednictvím České pošty podraží. Někteří zákazníci naopak při odesílání balíků mohou ušetřit. Navíc zavádíme takzvaný e-štítek, což znamená, že si klient v aplikaci nebo na webu předvyplní adresní údaje. Klient ušetří jednak čas u poštovní přepážky a získá slevu deset korun,« uvedl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení pošty. Poslání nejtěžšího balíku do 50 kilogramů stálo doposud u zmiňované služby 239 korun, nově bude pošta za největší balík do 240 centimetrů účtovat 339 korun.

»Pokud budou mít balíky standardizovaný obal – tj. drží tvar, může se s nimi při přepravě lépe manipulovat, více se jich vejde do přepravních klecí a podobně. Naopak nestandardizované balíky, které nedrží tvar nebo jsou například v černém obalu, se musejí třídit ručně, nikoliv automaticky,« uvedl Vysoudil.

Balíky podle něho budou nově rozdělovány podle nejdelší strany do kategorií: S (35 cm), M (50 cm), L (100 cm), XL (240 cm). »Tato změna cenové politiky se týká pouze balíků zasílaných v České republice. U balíků do zahraničí prozatím zůstává cena podle váhových kategorií,« řekl Vysoudil.

Dodal, že změna zjednoduší podání pro klienty, kteří si budou moci změřit balík sami a hned vědět, kolik zaplatí. Změna by měla také zjednodušit přípravu na budoucí produkty České pošty, jako je například zavedení výdejních či příjmových schránek na zásilky.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.2, celkem 43 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.