Ilustrační FOTO - Haló noviny

Vyhláška proti technoparty

V Libereckém kraji se zřejmě připravuje na přelom dubna a května další velká technoparty. Zatímco loňské Czarotek Free Party se podle odhadů policie zúčastnilo kolem 7000 lidí, letošní by měla být ještě větší.

Zájem o Czarotek MEGA Free Party už prostřednictvím sociálních sítí projevilo 12 000 lidí. I když zatím není jasné, kde bude, policie, starostové i Liberecký kraj jsou v pohotovosti. Liberec připravuje novou, přísnější vyhlášku, řekl liberecký primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj). Ministerstvo vnitra připravilo vzorovou vyhlášku pro města a obce. »Měla by vytvořit daleko lepší právní postavení pro další regulaci a umožňuje městu určit, kde takové akce nemohou být nebo naopak, kde být mohou,« řekl Zámečník. Výrazně by také měla zpřísnit postihy, za porušení vyhlášky bude možné uložit pokuty ve statisících korun. Liberečtí zastupitelé budou novou vyhlášku schvalovat už 28. února.

Loni na přelomu dubna a května byl hlučný Czarotek pět dní. Podle odhadů policie se ho zúčastnilo kolem 7000 lidí a 25 hudebních systémů. Akce se konala u Krásné Studánky na soukromém pozemku se souhlasem majitele. Obešla se bez vážnějších deliktů a policie nezasahovala. Organizátoři se dopustili jen přestupků proti veřejnému pořádku, když akci včas neohlásili a nedodrželi noční klid. Liberec má sice vyhlášku pro případ podobných akcí, problémem ale bylo, že se týká jen veřejných prostranství. Policie tak nemohla zasáhnout, nová vyhláška by to měla změnit.

Podle Zámečníka radnice vytipovala zhruba 40 soukromých lokalit kolem Krásné Studánky, kde by se akce mohla konat. Na zbylém katastru města je jich podle primátora stovka. S majiteli chce město jednat.

Podle krajského policejního ředitele Vladislava Husáka policie sbírá informace a vyhodnocuje je. »Doufám, že policie nebude v podobné situaci, jako byla v roce loňském. Jsme připraveni a máme dostatek sil a prostředků k řešení, dostáváme se ale na hranu právních norem. Doufáme, že vzorová vyhláška ministerstva vnitra bude akceptována ze strany obcí a policii pomůže tyto situace řešit o něco jednodušeji,« řekl. Před rokem policie v podstatě dohlížela na pořádek, bezpečnost a dopravu, monitorovala, zda se na místě neobchoduje s drogami. Opatření stálo 850 tisíc korun.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 9 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.