Ilustrační FOTO - Pixabay

Habana navzdory embargu stále frčí

Prodej kubánských doutníků se loni zvýšil o sedm procent na rekordních 537 milionů dolarů (12,2 mld. Kč). K růstu přispěla hlavně vysoká poptávka z Číny. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil tabákový koncern Habanos.

Doutníky jsou jedním z nejznámějších kubánských produktů. Stále se zde vyrábějí ručně. Nejdůležitějšími prodejními trhy byly loni Španělsko, Čína, Francie, Německo a samotná Kuba. Čína loni překonala Francii a stala se druhým nejvýznamnějším trhem pro Habanos, uvedl viceprezident firmy José María López Inchaurbe.

Prodej doutníků roste navzdory přetrvávajícímu embargu Spojených států na kubánské výrobky. Tržby v Číně loni stouply o 55 %. Odbyt v celé východní Asii vzrostl o devět procent.

Provozní ředitel Ernesto González Rodríguez dodal, že prodej byl silný navzdory některým problémům, kterým tabákový trh čelí. Na prodej ve Francii mělo negativní dopad zvýšení daně z tabákových produktů o 17 %, což způsobilo růst cen. Globální trh s luxusními tabákovými výrobky pak loni stoupl jen o jedno procento.

Habanos je společným podnikem kubánské státní firmy CubaTabaco a španělské Altadis z britského koncernu Imperial Brand. Má na starosti prodej a marketing kubánských doutníků na celém světě. Mezi nejznámější značky firmy patří Cohiba, Montecristo, Romeo y Julieta či Partagás. Na celkovém prodeji kubánských doutníků se loni podílela 70 %.

Kubánské doutníky se prodávají ve zhruba 150 zemích světa. Evropa se loni na celkovém prodeji podílela 53 %, americký kontinent 18 % a oblast Asie a Tichomoří 15 %.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.