V Seefeldu vládnou Norové a Němci

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová deklasovala na mistrovství světa v rakouském Seefeldu soupeřky ve skiatlonu na patnáct kilometrů. Druhou v cíli krajanku Ingvild Östbergovou porazila skoro o minutu. Čtvrtý titul pro Norsko na šampionátu získal v závodu mužů na 30 kilometrů Sjur Röthe.

Třicetiletý Nor v těsném finiši v cílové rovince porazil o jednu desetinu sekundy Rusa Alexandra Bolšunova a vybojoval první individuální zlato v kariéře. Bronz získal další Nor Martin Johnsrud Sundby. Mezi ženami skončila třetí Ruska Natalia Něprjajevová.

Nejlepší z českých reprezentantek byla 28. Petra Nováková, hned za ní doběhla Kateřina Razýmová. Adam Fellner skončil v závodě na 15 km klasicky a 15 km volnou technikou na 51. místě. Za vítězem zaostal o více než sedm minut. Petr Knop doběhl o dvě příčky za ním.

Nor Johannes Hösflot Klaebo získal druhý titul. Po čtvrtečním triumfu ve sprintu volnou technikou ovládl s Emilem Iversenem i závod dvojic klasicky na 6x1,6 km. Sprinterský double zkompletoval podobně jako na loňských olympijských hrách v Pchjongčchangu, kde mu k němu pomohl Sundby. Norská výprava v šesté běžecké disciplíně na šampionátu získala páté zlato, těsně před tím přerušily vítěznou sérii severské velmoci švédské běžkyně Stina Nilssonová a Maja Dahlqvistová v ženském týmovém sprintu na 6x1,2 km. Finálové závody pro deset dvojic se běžely bez českých reprezentantů. Kateřina Janatová a Petra Hynčicová dokončily své semifinále na sedmém místě s velkou ztrátou na postupový čas a celkově byly třinácté. Miroslav Rypl s Michalem Novákem byli klasifikováni jako sedmnáctí. Ve svém běhu byli devátí, od nejpomalejších postupujících je dělilo zhruba deset sekund.

Druzí skončili Rusové Gleb Retivych a Alexander Bolšunov. Bronz získali Italové Francesco De Fabiani s vicemistrem světa z individuálního závodu Federicem Pellegrinem.

Stříbro patří senzačně Slovinkám Katje Višnarové a Anamariji Lampičové před favorizovanými Norkami Ingvild Flugstad Östbergovou a Maiken Caspersen Fallaovou.

Eric Frenzel vybojoval v Seefeldu druhý titul a sedmý v kariéře. Vítěz úvodního individuálního závodu a jeho parťák Fabian Riessle z Německa suverénně ovládli týmový sprint před Nory a Rakušany. Tomáš Portyk s Janem Vytrvalem skončili desátí.

Druzí skončili s osmisekundovým odstupem Norové Jan Schmid s jistým vítězem SP Jarlem Magnusem Riiberem, bronz získali domácí Franz-Josef Rehrl a Bernhard Gruber.

Německým úspěchem skončil závod skokanů na lyžích na velkém můstku na mistrovství světa v Seefeldu. První vítězství v kariéře vybojoval Markus Eisenbichler před Karlem Geigerem, bronz získal překvapivě Švýcar Killian Peier. Z kvarteta Čechů byl nejlepší 22. Roman Koudelka, Viktor Polášek obsadil 25. místo. Další dva reprezentanti skončili po 1. kole: Čestmír Kožíšek figuroval na 34. místě, Tomáši Vančurovi stačilo sto metrů na předposlední 49. příčku.

Na Bergiselu v Innsbrucku vyšli naprázdno favorité. Lídr Světového poháru Japonec Rjoju Kobajaši byl čtvrtý, Polák Kamil Stoch pátý a obhájce titulu domácí Stefan Kraft se musel spokojit s šestou příčkou.

Němci rovněž triumfovali v soutěži družstev na velkém můstku. Z titulu se radovali po 18 letech. Naše čtveřice Koudelka, Polášek, Kožíšek a Vančura skončilo osmé, o místo horší než předloni v Lahti. Sestava Karl Geiger, Richard Freitag, Stephan Leyhe a Eisenbichler soupeře deklasovala. Druhé domácí Rakušany porazili o 56,6 bodu, bronz získalo Japonsko.