Mayrovka žila masopustem

Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích u Kladna zažil o víkendu pořádné veselí.

»Je již tradicí, že se náš hornický skanzen zapojuje do masopustních oslav a propojuje i aktivity blízkých obcí. Již několikátým rokem na akci přiveze návštěvníky z Kladna i speciální vlak. Letos se masopust určitě povedl,« ohodnotil akci předseda výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Středočeského kraje Zdeněk Štefek (KSČM).

Do pobočky Sládečkova vlastivědného muzea dorazily za mrazivého, ale slunného počasí čtyři masopustní průvody. Průvod maškar vyrazil z Podprůhonu, z Tuháně, z Libušína i z blízkých Vinařic. Na Mayrovce byla pak po udělení masopustních práv starostou Vinařic korunována královna masopustu a rej, při kterém netancovaly jen ženy s medvědy, mohl začít. Atmosféru vhodně doplňovalo vystoupení Krušnohorské dudácké muziky nebo flašinetáře Honzy z Ostrova, v cechovně hrála zase Kladenská heligonka. Náladu udržovalo i bohaté občerstvení.

Masopust pokračoval masopustní tancovačkou se zabijačkou v sále hospody Případov v Třebichovicích.

TEXT a FOTO – (zs)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.