Jablonecká radnice. Ilustrační foto - wikimedia commons

Zabezpečení bude stát až 25 milionů

Zabezpečení Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou, která se loni v listopadu při rekonstrukci částečně zřítila, přijde podle odhadů na 18 až 25 milionů korun.

Práce by měly začít příští týden a trvat mohou až tři měsíce. Dodavatelem ocelové konstrukce, která památkově chráněnou budovu zpevní, je Metrostav. S podobnými případy má firma zkušenosti. Silnici kolem školy bude možné pro dopravu otevřít zřejmě až v polovině května, řekl náměstek hejtmana Petr Tulpa (Starostové pro Liberecký kraj).

Budova byla poškozena při výstavbě centra odborného vzdělávání. Škola je kvůli stavbě prázdná. Rekonstrukce odhalila v budově školy vážné narušení statiky konstrukcí, kvůli kterému se zřítila část zdi v prvním a druhém patře budovy. Situaci zhoršil těžký mokrý sníh, který zatížil střechu. Proto se kraj, který je investorem, dohodl na uzavření Podhorské ulice kolem školy, která je součástí silnice I/14.

»Nejprve bude postaveno šest ocelových věží, na kterých se v podstatě už pracuje, aby podržely celou tu fasádu do Podhorské ulice. Na druhé straně objektu pak bude pomocí klasických ocelových stojek a zvláštního dřevěného bednění postupně od sklepa až po půdní prostory kolem celého havarijního místa vytvořeno nové podstojkování a bednění. Teprve pak, až bude celá budova stabilizována, bude možné přikročit k dalším stavebním pracím,« popsal postup zabezpečení budovy Jiří Morávek z Metrostavu. Zároveň musí stavbaři prověřit, zda nejsou pod omítkou skryty další poruchy, které by mohly stavbu ještě ohrozit, doplnil.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 3 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.