Seat Minimó. Ilustrační foto - wikimedia commons

Kříženec motocyklu a elektromobilu

Španělská automobilka Seat zkombinovala motocykl s elektrickým autem a vytvořila koncept městského autonomního vozidla budoucnosti. Seat Minimó má snížit náklady na sdílený elektromobil o 50 procent. Automobilka koncept předvedla na veletrhu Mobile World Congressv Barceloně.

Koncepční dvoumístný vůz s vnější délkou 2,5 metru a šířkou 1,24 metru má projet i těmi nejucpanějšími městskými ulicemi a využít i ty nejmenší mezery pro zaparkování. Jedním předním světlometem připomíná motocykl. Zavěšení asymetrických dveří umožňuje jejich otevření i v nejtěsnějších prostorech. Menší dveře řidiče na levé straně ponechávají více místa pro okna, což zlepšuje výhled z vozidla, zatímco větší dveře spolujezdce na pravé straně významně usnadňují nastupování a vystupování.

Akumulátory, uložené pod podlahou vozidla ve snadno přístupném rámu, lze vyměnit za zcela nabitou sadu během několika sekund a s minimálním úsilím. Vozidlo tak může pokračovat v jízdě mnohem rychleji než ostatní vozidla na silnicích. Vůz má integrovaná digitální řešení pro soukromé uživatele i klienty služeb sdílení automobilů na základě digitálního klíčku a bezdrátové technologie Android Auto. Minimó je připraveno na budoucí techniku pro autonomní jízdu úrovně 4, která umožní vyzvednout uživatele na stanoveném místě.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.7, celkem 3 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.