Dotace pro regionální zdravotnictví

Stav našeho zdravotnictví je takový, že se ani nelze divit, pokud ministerstvo zdravotnictví moc nekontroluje a nereguluje. Chybí koncepce a snaha pomoci za každou cenu všude a nikde - tak ta je mnohdy nadřazena všemu. Proto se ani efektivně nekontroluje a ani neplánuje. Kontrolní mechanismus se používá jen jako bič proti nepohodlným. V tomhle šlendriánu roste korupce a snižuje se kvalita. Pak se nedivme, že se často kupují drahé přístroje tam, kde budou v provozu jen osm hodin za den. A jinde tyto přístroje nemají - byť je mohou využít více.

Existují zdravotnická zařízení, kde si zaměstnanci musí pořizovat vlastní pracovní oblečení.

Systém bez koncepce slouží jako »průtokáč« pro miliardy, které jinde scházejí. Dokud ministerstvo zdravotnictví bude podřízeno vlivovým skupinám a nenabude skutečnou schopnost řídit svůj rezort, tak se budou peníze takto vytrácet. Hlavním motem našeho zdravotnictví jsou peníze. V duchu tohoto dogmatu se z pacientů stávají klienti - odevzdaně čekající ve frontách u ambulancí nebo v pořadníku na operace. Náklady na zdravotní péči jen a jen rostou a tak to řadě manažerů ve skutečnosti vyhovuje.

Stanislav MACKOVÍK, zastupitel Libereckého kraje (KSČM)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 12 hlasů.

Stanislav MACKOVÍK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.