FOTO - Pixabay

Lidé věří Babišovi, nevěří Petříčkovi

Z vládního týmu se největší důvěře mezi občany těší premiér Andrej Babiš (ANO). Nejméně naopak lidé věří ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD). Ukázal to průzkum společnosti Sanep.

Jak ukázal aktuální únorový průzkum hodnocení důvěryhodnosti ministrů, je nejlépe hodnoceným členem vlády samotný premiér Andrej Babiš, který získal v souhrnu 48,7 procenta kladných hlasů. Kladné body Andreji Babišovi přináší mj. jeho spojenectví s prezidentem Milošem Zemanem, ale i jeho sociální politika.

Druhým nejdůvěryhodnějším členem menšinové vlády je ministryně financí Alena Schillerová s aktuální důvěrou 34,3 procenta kladných hlasů.

Mezi nejlépe hodnocené ministry se řadí i ministr životního prostředí Richard Brabec s aktuálním ziskem 32,4 procenta kladných hlasů a rovněž i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se souhrnným ziskem 27,2 procenta kladných hlasů.

První čtyři nejlépe hodnocení členové vlády premiéra Andreje Babiše jsou v barvách hnutí ANO. Prvním nejlépe hodnoceným ministrem menšinové vlády v barvách koaliční sociální demokracie je pátý nejlépe hodnocený člen vlády předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček (23,9 %), za nímž následuje jeho stranická kolegyně ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (23,4 %).

Na konci patnáctičlenného vládního kabinetu aktuálně skončil sociálnědemokratický ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, který získal pouze 10,3 procenta kladných hlasů.

Exkluzivní průzkum byl proveden ve dnech 3. až 18. února 2019 na vybrané skupině 2391 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 51 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.