FOTO - pozary.cz

Pražští hasiči získali stříbrného »hasičského Oscara«

V mezinárodní soutěži o nejlepší hasičský zásah získali pražští hasiči 1. března v německém Ulmu druhé místo. Takzvaného stříbrného hasičského Oscara v mezinárodní soutěži Conrad Dietrich Magirus Award za rok 2018 získali za zásah v hotelu Eurostars David v Náplavní ulici v centru Prahy. V Evropě šlo o vůbec nejlepší zásah roku.

»Organizátoři předali stříbrného Oscara třem nejlepším, následně pak vyhlásili absolutního vítěze,« informoval tiskový mluvčí HZS Praha

Martin Kavka. Zlatého Oscara vyhráli hasiči z Brazílie, za zásah při požáru výškové budovy v Sao Paulu. Do TOP 3 se probojovali ještě hasiči z Mexika.

Soutěž pořádá od roku 2012 společnost Magirus, výrobce profesionální požární techniky. Cena Conrad Dietrich Magirus Award je podle Kavky v hasičských kruzích považována za zmíněného Oscara hasičské práce. Cílem projektu je vyzdvihnout práci hasičů a dostat ji do povědomí veřejnosti.

Cenu hasiči získali za náročný zásah, kdy z hořícího hotelu zachránili 40 zahraničních hostů. Požár vypukl loni 20. ledna a zemřelo při něm pět lidí. Pražští kriminalisté obvinili dva zaměstnance hotelu. Obvinění zaměstnanci hotelu měli na starost požární zabezpečení, které bylo v době požáru vypnuté, což je jedním z hlavních důvodů tragických důsledků požáru. Požár hotelu, který fungoval v činžovním domě z 80. let 19. století, se stal třetí nejtragičtější událostí svého druhu od vzniku České republiky.

(hel)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 3 hlasy.

(hel)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.