Historický moment s videem potěšil Slavii

Fotbalisté Slavie vyhráli ve 23. ligovém kole na půdě Bohemians 1905 3:0 a dál vedou tabulku o tři body před Plzní. Červenobílí rozhodli vršovické derby dvěma brankami už v první půli. Po neuznaném gólu domácího Davida Puškáče kvůli předchozímu faulu na opačné straně proměnil penaltu Tomáš Souček a pak se trefil Milan Škoda. Pojistku přidal Josef Hušbauer. Bohemians potvrdili pozici nejhoršího domácího týmu ligy a jsou čtrnáctí s náskokem pěti bodů na předposlední místo.

Slavia na začátku zatlačila soupeře na jeho polovinu. Ve 13. minutě se dostal k hlavičce Bořil, ale trefil jen střed branky. O čtyři minuty později mohli otevřít skóre domácí, Bartkova střela však skončila vedle. V 21. minutě domácí Puškáč po protiútoku a centru z pravé strany od Vaníčka překonal brankáře Koláře, ale »klokani« se radovali z vedení jen chvíli. Sudí Královec po zhlédnutí videozáznamu gól odvolal, vrátil se k zákroku o 20 sekund dříve na opačné straně na hostujícího Masopusta a za držení od Krcha správně nařídil penaltu. V české lize došlo k podobné situaci poprvé v historii. »Já jsem to neviděl, ale když se šel rozhodčí kouknout, Maso hned (Masopust) říkal, že na něj byla jasná penalta,« tvrdil Milan Škoda.

Slávisté zahrávali už třináctý pokutový kop v ligové sezoně, osmý z posledních devíti kol a Souček nezaváhal, i když Fryšták vystihl směr střely. S domácími obdržená branka otřásla, s výsledkem již nic neprovedli, a naopak ještě dvakrát inkasovali…

První střela Plzně

Slavia odolala náporu druhé Plzně, která se na ni den předtím dotáhla díky výhře 1:0 nad Jabloncem. Ten hrál na západě Čech velmi aktivně, ale domácí se prosadili z první střely na branku a to jim nakonec stačilo k důležitému vítězství. Jedinou branku dal ve 22. minutě Procházka a obhájce titulu díky němu natáhl sérii bez prohry na 14 utkání. Severočeši naopak v lize potřetí za sebou nezvítězili a jsou pátí.

»My jsme potkali mužstvo, které bylo velice dobře připravené, dobře organizované a nedalo nám prostor. Určitě tady Jablonec odehrál hodně kvalitní utkání. Přiznejme si, že my měli trošku štěstí v tom, že jsme dali z první střely gól a tím jsme vyhráli,« řekl plzeňský trenér Pavel Vrba.

Prodloužené série

Také Sparta tahala v Liberci za kratší konec, ale nakonec na jaře vyhrála i počtvrté (více na jiném místě). Úspěšnou sérii prodloužila rovněž Mladá Boleslav. Středočeši sice na hřišti Slovácka prohrávali 0:1 a v 51. minutě přišli o vyloučeného Tatajeva, ale i v oslabení dokázali vyrovnat. V 77. minutě se o to postaral Přikryl a připravil Slovácku první remízu v sezoně. Boleslav na jaře dvakrát vyhrála a dvakrát remizovala.

Daří se i Olomouci, která si zastřílela na Dukle a vyhrála 4:0. Dva góly hostů dal Kalvach a po brance přidali Nešpor se Zahradníčkem. Sigma potřetí za sebou zvítězila bez inkasované branky, zatímco domácí potřetí po sobě prohráli a na tři body čekají už sedm kol.

Dukla zůstává v tabulce poslední o bod za Karvinou, která prohrála 1:2 v Příbrami. Domácí vedli díky zásahu navrátilce ze Slavie Matouška, ale v 78. minutě vyrovnal Guba. Naději na bod hostům vzal dvě minuty před koncem Voltr. »Ukazuje se, jak moc mě zdejší prostředí sedí, že jsem tady už hodně zápasů odehrál,« liboval si Jan Matoušek.

V jednoduché situaci není ani Opava, která včera v brankově bohatém utkání prohrála v Teplicích 2:3. Do konce soutěže se tedy máme nač těšit na obou pólech…