Zadinův premiérový gól v NHL

Útočník David Krejčí rozhodl v úterním utkání NHL gólem v prodloužení o výhře Bostonu 4:3 nad Carolinou. Rodák ze Šternberku si připsal v základní hrací době i asistenci a stal se první hvězdou zápasu. Filip Zadina se po přihrávce Filipa Hronka trefil v soutěži poprvé, ale s Detroitem prohrál v Coloradu 3:4 v prodloužení. Ondřej Palát pomohl asistencí k výhře Tampy Bay 5:2 nad Winnipegem.

Boston prohrával po gólech Sebastiana Aha 0:2, ale v rozmezí 33. až 43. minuy skóre otočil. Vyrovnávací branka padla po akci Krejčího. Český útočník získal na obranné modré čáře puk a rychlý průnik po levé straně zakončil střelou, kterou dorazil Jake DeBrusk. Oba si v prodloužení role prohodili. DeBrusk vybojoval kotouč a z otočky ho nezištně přihrál před branku, kam si najel Krejčí, který pěkným blafákem oklamal gólmana Curtise McElhinneyho.

Moc nechybělo, aby si vítěznou trefu připsal také Zadina, který hrál v NHL čtvrtý zápas. Český útočník dostal Detroit v 58. minutě do vedení 3:2, když se po pasu Hronka prosadil v přesilové hře střelou z pravého kruhu. Colorado ale vyrovnalo za 38 sekund trefou Tysona Barrieho a v prodloužení dokonal obrat Nathan MacKinnon.

Výsledky NHL: Boston - Carolina 4:3 v prodl., New Jersey - Columbus 1:2 po sam. nájezdech, NY Islanders - Ottawa 5:4 po sam. nájezdech, Pittsburgh - Florida 3:2 v prodl., Nashville - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech, Dallas - NY Rangers 1:0, Colorado - Detroit 4:3 v prodl., Arizona - Anaheim 1:3, Tampa Bay - Winnipeg 5:2, Los Angeles - Montreal 1:3.