Reklama

KSČM je otevřená mladým lidem

Často se v komentářích pod příspěvky KSČM na sociálních sítích lidé diví, jak je možné, že do této strany vstupují mladí lidé. Málokdy ale chtějí skutečně slyšet argumenty a důvody a okamžitě se uchylují k nadávkám a odsuzování. Mladí lidé ale skutečně mají své relevantní důvody, proč se snaží svět kolem sebe měnit prostřednictvím členství v politické straně. A KSČM není ničím jiným než demokratickou parlamentní stranou, ve které socialisticky smýšlející mládež může vidět prostředek k prosazování svého vidění světa. Mládež, která často působí v antikapitalistickém mimopolitickém prostředí, časem přichází na to, že pouliční hnutí nedisponuje efektivními prostředky.

Nespokojenost se současným systémem, ve kterém mladí lidé nepociťují žádné jistoty, je nutí přemýšlet, kde hledat jinou alternativu. Dříve byla u mladých »trendy« Strana zelených, dnes tuto roli hrají Piráti. Ani jedna z těchto stran však nenabízí ucelenou politickou filosofii a soustředí se pouze na dílčí problémy. Dnes ale stojíme na okraji klimatické katastrofy, slovo hlad skloňuje čím dál tím více lidí, okázalé pýtvání a konzumerismus vedou lidstvo a spolu s ním celou planetu do propasti. Cítíme, že kapitalismus se již vyčerpal a žádné jeho záplatování nevyřeší dlouhodobé problémy, které po nás budou muset řešit naše děti a další generace.

KSČM je jedinou stranou zleva doprava politického spektra, která mluví o úplné změně společenského systému tak, aby byl spravedlivý pro všechny a zároveň trvale udržitelný ve vztahu k životnímu prostředí. KSČM je dnes více než kdy jindy otevřená mladým lidem, kterým chce dát šanci prosadit své ideály prostřednictvím politické činnosti. A pokud se oprostíte od negativních emocí a do zblbnutí opakovaných prázdných antikomunistických výkřiků, zjistíte, že myšlenka socialismu je veskrze prolidová, postavená na solidaritě, sdílení a vzájemném respektu. Na hodnotách, které jsou blízké nejen mladým lidem, avšak především v nich nejsilněji rezonují.

Pokud máš pocit, že právě takový svět je i Tvou vizí budoucnosti, nic nedáš za návštěvu obvodního výboru ve své městské části, kde můžeme nezávazně poklábosit. Dveře jsou u nás otevřené všem.

Petra PROKŠANOVÁ, členka KSČM Praha 10


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 69 hlasů.

Petra PROKŠANOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.