Ilustrační FOTO - Pixabay

Janouškova nemoc prý v konečné fázi

Podnikatel a lobbista Roman Janoušek podal další žádost o prominutí zbytku trestu. Informaci České televize ČTK potvrdila mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

Podle České televize Janoušek soudu poslal zdravotní posudky, podle kterých je jeho onemocnění v konečné fázi bez možnosti zlepšení. Janoušek si má odpykat 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem. Ve vězení zatím strávil zhruba rok a čtvrt, poté mu byl trest přerušen ze zdravotních důvodů.

Loni v květnu Janouškovu následnou žádost o prominutí zbytku trestu městský soud zamítl, proti čemuž si lobbista podal stížnost. Vrchní soud o ní rozhodl v polovině srpna. Janouškovi vzkázal, že prominutí zbytku trestu vězení je pouze nepovinným rozhodnutím soudců. Ve svém rozhodnutí soud mimo jiné uvedl, že Janoušek v podané stížnosti jen rekapituloval dříve provedené důkazy.

Nyní Janoušek žádá znovu o prominutí zbytku trestu. »Soudce nyní studuje předložené materiály a poté rozhodne,« řekla ČTK Puci.

Soud může upustit od výkonu trestu odnětí svobody nebo jeho zbytku, jestliže zjistí, že odsouzený onemocněl nevyléčitelnou, životu nebezpečnou nemocí. Janoušek, který si už dříve stěžoval na komplikace po operacích hlavy, ve své stížnosti citoval zejména lékařské posudky a zprávy. Pobyt ve vězení ohrožuje jeho zdraví a život i podle znalců přibraných soudem.

Opilý Janoušek v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 9 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-03-07 18:45
Kdyby ho pustili, můžeme se pravděpodobně těšit na zázračné
uzdravení. Potom by měli ale skončit v teplácích autoři posudků.
Jestli se nepletu.
svaty_vaclav
2019-03-07 15:54
Janouška je třeba za pokus o vraždu zavřít, až zčerná. Bez ohledu
na to, že je to Odeesák.
pleningeri
2019-03-07 15:36
Jen jestli lobbista Janoušek netrpí syndromem "Julie
Tymošenkové". Ta také "umírala" ve vězení na
Ukrajině. Po propuštění před Majdanem se zázračně uzdravila ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.