Ilustrační FOTO - Pixabay

Vídeň nechce islamisty

Rakousko nebude poskytovat konzulární ochranu svým občanům, kteří bojovali v řadách samozvaného Islámského státu (IS).

»Tyto lidi proto nebudeme brát zpět,« citoval list rakouského ministra vnitra Herberta Kickla. »Lidé, kteří se připojili k teroristickým organizacím a odmítli základní hodnoty rakouské společnosti, nemají nárok na pomoc ze strany Rakouska,« má být zakotveno v novelizovaném zákoně o konzulárních službách.

Americký prezident Donald Trump v únoru v souvislosti s očekávanou porážkou hnutí Islámský stát v Sýrii vyzval evropské státy, aby si vzaly zpět přes 800 islamistů, kteří přišli bojovat do Sýrie a Iráku z Evropy a které Američané zadrželi v Sýrii, a aby je postavily před soud. Německo poté prohlásilo, že Trumpův požadavek bude stěží uskutečnitelný. V úterý německá média informovala o dohodě mezi ministrem vnitra Horstem Seehoferem a ministryní spravedlnosti Katarinou Barleyovou, podle níž bude spolková republika části německých džihádistů, kteří se zapojí do bojů za teroristickou organizaci, odebírat občanství. Britská vláda dala už v únoru najevo, že cizinci v řadách IS by měli být souzeni tam, kde byli zadrženi. Francouzská ministryně spravedlnosti Nicole Belloubetová uvedla, že Francie se bude i nadále zabývat osudy bojovníků případ od případu, ale že Francie dlouhodobě odmítá přijímat zpět bojovníky IS a jejich manželky.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-03-07 19:00
V Sýrii napáchali tolik škod, že když je syrské soudy přikovají k
lopatě, budou mít co dělat až do konce života. A manželky s dětmi
jim můžou tvořit zázemí.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.