Huawei nabídla platformu spolupráce

Čínská společnost Huawei otevřela v Bruselu středisko kybernetické bezpečnosti. Huawei tak bojuje proti tvrzením Spojených států, že její zařízení představuje riziko pro národní bezpečnost, píše agentura AP.

Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikační infrastruktury pro sítě nové generace 5G. Nová laboratoř v belgické metropoli má firmě pomoci Evropu přesvědčit o její důvěryhodnosti. Obdobné centrum firma otevřela v listopadu v Bonnu a financuje britské vládní zkušební středisko, které bylo otevřeno v roce 2010.

Společnost Huawei uvedla, že bruselské centrum bude platformou, kde mohou vládní agentury, odborníci, průmyslová sdružení a standardizační organizace spolupracovat na kybernetické bezpečnosti a kde bude možné vyzkoušet síťové zařízení společnosti. To zahrnuje i přístup k »tomu nejcennějšímu, zdrojovému kódu Huawei«, řekl novinářům John Suffolk pověřený ve společnosti otázkou globální bezpečnosti.

Evropa je pro Huawei po Číně největším trhem. Evropští spojenci se zdráhají přijmout v kauze Huawei přístup Spojených států. Představitelé Británie a Německa dali najevo, že na celoplošný zákaz zařízení Huawei nepřistoupí. Německo poukázalo na to, že »přímé vyloučení určitého výrobce z rozšíření sítí 5G není v této době právně možné a ani není v plánu«.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 11 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.