Podpora papežovi

Otevřený dopis, který podporuje reformní úsilí hlavy katolické církve, předali nedávno papežovi Františkovi ve Vatikánu český katolický kněz a teolog Tomáš Halík a jeho rakouský kolega Paul Zulehner.

Papež František. FOTO - wikimedia commons

ČTK o tom informovala Ilona Trnková, ředitelka České křesťanské akademie, v jejímž prezidiu Halík zasedá. Dopis Pro Pope Francis, jehož cílem je vyjádřit Františkovi vděčnost za styl papežské služby, podepsalo již více než 75 000 lidí.

»Tímto otevřeným dopisem Vám vyjadřujeme vděčnost za Váš odvážný a teologicky zodpovědný styl papežské služby,« stojí v otevřeném listu, podle kterého bylo papežovo reformní úsilí ostře napadeno »jednou skupinou v církvi… Prosíme Vás, abyste se nenechal odvrátit od této nastoupené cesty, a ujišťujeme Vás svou plnou podporou,« stojí rovněž v textu.

Mezi signatáři otevřeného dopisu je řada univerzitních profesorů a dalších osobností veřejného života z celého světa. »Má-li církev po všech skandálech znovu získat věrohodnost, musí brzy předložit jasnou vizi svého působení ve světě. Osobně jsem přesvědčen, že církev se má starat i o lidi, které tradiční formy náboženství neoslovují…,« komentoval svou iniciativu Halík.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 7 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.