Ilustrační FOTO - Pixabay

Vlastenecké boty

Návrhářka ze Spojených arabských emirátů (SAE) Šajcha Alíová prosadila svůj projekt - boty, při jejichž výrobě se používá pouštní písek její země. Designérce (24) se podařilo najít kombinaci starého s novým. Její boty z kolekce Kutúb mají masivní průhledné podpatky vyplněné pískem z pouští v SAE. Zákazníkovi se tak připomíná beduínská kultura.

»Jsou docela pohodlné a písek se v podpatku hýbe, což vytváří představu přesýpání dun. Jsme země vzniklá v poušti, která je naším útočištěm i domovem. Není pěkné mít jí část stále při sobě?« míní výtvarnice. Nejnižší cena bot s pískem je 1150 dírhámů (7000 Kč). Dostupné jsou sice v několika velikostech, ale v omezeném počtu. V únoru byla na trhu nová kolekce v rozšířené nabídce co do velikostí i barev. »Vytvořila jsem tento projekt, protože ráda dělám věci, o nichž sním a které si přeji nosit. Nehodlám se omezovat tím, co je dostupné na trhu. Často jsem se divila, proč nejsou v tomto oboru k dispozici krásné věci. Rozhodla jsem se riskovat,« řekla Alíová. Ve svém studiu se řídí filozofií vytvářet současné věci s ohledem na tradiční design. Nabízí obrazové rámy vyplněné pískem, lampičky z travertinu a mosazi či japonské kabelky zdobené ruční malbou vytvořenou hennou.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.7, celkem 6 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-03-10 10:58
No né.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.