Ilustrační FOTO - Haló noviny

O Vondráčkovi Sněmovna nejednala

Části opozice se nepodařilo prosadit na jednání Sněmovny debatu o hudební produkci předsedy dolní komory Radka Vondráčka (ANO) při večírku v jednacím sále. Vondráček tam přímo na předsednickém pultu hrál na kytaru a zpíval společně s dalším poslancem ANO Miroslavem Janulíkem.

Zařazení bodu navrhla Miroslava Němcová (ODS). Připomněla, že sál i jeho mobiliář je památkově chráněný. Nedovede si, jak uvedla, představit, že by se něco takového dělo v jiných parlamentech.

Zařazení bodu vetovaly kluby ANO a KSČM. »Pitomostmi se nehodlám zabývat,« řekl novinářům předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Upřímnosti snahy kritiků Vondráčkova počínání by prý věřil, pokud by se »se stejným zápalem« rozhořčovali nad vyvěšením červených trenýrek nad Hradem nebo produkcí ruské punkové skupiny Pussy Riot v moskevském chrámu. »To bych se k tomu dokonce i připojil,« dodal.

Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.

Někteří opoziční poslanci už ve čtvrtek volali po Vondráčkově rezignaci. Vondráček však odstoupit nehodlá. Za své počínání se ale lidem, jichž se dotklo, po výzvě premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše omluvil.

Událost, o níž informoval server Seznam Zprávy, Vondráček označil za uzavřenou akci. Šlo podle něho o rozlučku s končícími poslanci. Odehrála se v říjnu 2017, sál byl tehdy v celkové rekonstrukci.

(jad, ku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 12 hlasů.

(jad, ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


donald.kaczerowski
2019-03-08 22:32
pleningeri - V kavárnách se po stolech neleze, to tak akorát v
putykách.
svaty_vaclav
2019-03-08 21:22
Miroslava Němcová byla zase zděšená? Ale chudinka. Proč nebyla
zděšená, když její syn jezdil zdarma na státní benzín, který mu
zděšená Mirka poskytovala ze sněmovního rozpočtu?
pleningeri
2019-03-08 19:21
donald - do pražské kavárny neé ... Jinak by mu zobali z ruky.
donald.kaczerowski
2019-03-08 19:00
Kam Babiš na ty křupany chodí?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.