Sněmovna »couvla«

Americká Sněmovna reprezentantů ve čtvrtek schválila rezoluci odsuzující »nenávistné projevy nesnášenlivosti«.

Stalo se tak v souvislosti s výroky demokratické kongresmanky Ilhan Omarové o vztazích s Izraelem, informovala britská zpravodajská stanice BBC. Rezoluce se měla původně vyslovit konkrétně proti antisemitismu, nakonec ale zákonodárci přijali obecnější formulaci. Kvůli tomu proti hlasovalo 23 republikánů.

Prohlášení odsuzuje diskriminaci například židů, muslimů, hinduistů, imigrantů, příslušníků sexuálních menšin nebo lidí z Latinské Ameriky, Američanů s asijskými kořeny, Afroameričanů nebo původních obyvatel amerického kontinentu.

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů, demokratka Nancy Pelosiová. FOTO - wikimedia commons

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů, demokratka Nancy Pelosiová, podle BBC popřela, že cílem rezoluce bylo pokárat Omarovou. »Tady nejde o ni, tady jde o projevy nenávisti,« řekla Pelosiová. Omarová, muslimka se somálskými kořeny, která byla do sněmovny zvolena loni na podzim, na sebe upoutala pozornost výroky o Izraeli. Prohlásila třeba, že má chuť se smát, když američtí politici vyzdvihují Izrael jako demokracii na Blízkém východě. Minulý pátek se nechala slyšet, že politický vliv Izraele tlačí Američany k loajalitě vůči cizímu státu. Nechala se také slyšet, že Izrael je okupant, což americké demokraty pobouřilo nejvíc. Tuto roli Izraele naprosto ignorují.

(pe, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(pe, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2019-03-11 01:00
Přesně tak, okupanty, agresory, ale i zloděje a podvodníky není
správné nenávidět. Ty je potřeba milovat.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.