Vláda proti racionalizaci výsluh

Změny ve výsluhách policistů podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nehrozí. Vláda včera zaujala odmítavé stanovisko k novele o služebním poměru, kterou připravil poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

Skupina poslanců v čele s Ondráčkem navrhla, aby se do příjmů příslušníků, z něhož se výsluhy vypočítávají, nezahrnovaly odměny a příplatek za službu v zahraničí. Tvrdí, že v současnosti se některým příslušníkům udělují odměny účelově s cílem zvýšit základ pro výpočet výsluh. Podle vládních legislativců jde ale pouze o jednotlivé excesy. Podle Hamáčka ministerstvo vnitra připravuje dlouhodobě vlastní novelizaci zákona, která ale otázku výsluh nijak neřeší ani neotvírá. Jejím cílem je zajistit možnost zvýšit služební příjem zavedením takzvaného stabilizačního příspěvku nebo zlepšit postavení příslušníků ve výslužbě. Ministerstvo vnitra návrh plánuje do konce března projednat na odborném jednání s řediteli bezpečnostních sborů i odbory.

Kabinet podle podkladů pro dnešní schůzi kriticky hodnotí i část předlohy, jež upravuje stanovování stupnice základních platových tarifů příslušníků. Opatření by mělo podle předkladatelů, mezi nimiž jsou také Jiří Mašek (ANO), Radek Koten (SPD) a Jan Bartošek (KDU-ČSL), snížit rozdíl mezi růstem platů příslušníků v nižších a ve vyšších tarifech. Podle vládních právníků by je ale demotivovalo ke kariérnímu postupu.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 14 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.