Play off začalo výhrami Vítkovic a Mladé Boleslavi

Hokejisté Vítkovic i Mladé Boleslavi oslavili v domácím prostředí úspěšný vstup do předkola Generali play off hokejové Tipsport extraligy. Ostravané vyhráli nad pražskou Spartou 2:1 a Bruslařský klub zdolal Zlín 3:1. Série hrané na tři vítězství budou pokračovat na stejných místech v úterý.

Vítkovice dostal do vedení v polovině utkání útočník Tomáš Guman, který se prosadil hned při své premiéře v extraligovém play off. V nejvyšší soutěži debutoval před osmi dny po působení v prvoligové Porubě a stihl celkově za čtyři zápasy už tři body za dva góly a asistenci.

Ve 47. minutě vyrovnal rovněž při prvním startu v play off devatenáctiletý Lukáš Rousek, který ale už předtím sehrál v extralize 60 utkání a na kontě má i dva reprezentační starty. V čase 52:27 rozhodl slovenský útočník Radoslav Tybor.

Výhru Mladé Boleslavi zařídil prvním třígólovým představením v extraligové kariéře útočník Lukáš Žejdl. Skóre otevřel v 15. minutě v přesilové hře, v polovině utkání zvýšil a ve 47. minutě dovršil čistý hattrick. Brankář Jan Růžička přišel o čisté konto až 23 sekund před koncem, kdy jej překonal Ralfs Freibergs.