Ten generál měl pravdu

Vloudila se chyba do oslavného vysílání České televize. Poslední žijící letec z druhé světové války namísto výzvy ještě k většímu nasazení našich vojáků, tedy vojáků Armády ČR, v Afghánistánu - v rozporu s požadavkem prezidenta Zemana, abychom navýšili počet zdejších vojáků - nás veřejně varoval. Ta tamní válka nevede, jak říkal, nikam. V souladu s přesvědčením většiny obyvatel naší země. Měli bychom, alespoň podle něj, se odsud stáhnout. Proto v dalších vysíláních generálský pamětník z obrazovek vymizel.

Stejným tématem, kterým nás mainstreamová média oblažovala, bylo »přiznání«, generála Šándora, že to byl on, kdo se vlastně s ministryní Albrightovou přičinil o tehdejší přijetí do paktu, tedy inspirátor, iniciátor. Něco podobného jsme slýchávali od hudebníka Kocába, když hovořil o tom, jak právě on způsobil, že »ruská vojska« se stáhla z naší země. Prý byl i u výběru Havla za prezidenta republiky. Kdyby se takto chlubil tehdejší premiér Čalfa, mohlo na tom být kousíček pravdy, ale opravdu jen kousíček. Ten »hlavní přímluvce« seděl v Kremlu a jmenoval se Gorbačov, a ne za Kocábem, ale za Gorbačovem do Moskvy spěchal potenciální kandidát Václav Havel.

Je ovšem výročí našeho skvělého vstupu do NATO, po němž hned vzápětí letadla Aliance začala v rámci »humanitárného bombardování« zabíjet srbské civilisty. U toho jsme byli. I my, tedy naši tehdejší zástupci pro to museli zvednout ruku. Museli, skutečně museli, pane generále Šedivý, který jste v této souvislosti pohaněl předlistopadové seskupení, v němž podle vás se svobodně nemohlo diskutovat a v němž jste jako vyšší důstojník také sloužil. A že bychom o onom bombardování diskutovali v novém společenství, si nepamatuji, i když člověk zezdola vědět všechno nemusí. Ostatně tehdejší premiér Zeman, dnes prezident republiky, nám to přiznal v nesmělém pokusu o ospravedlnění »u Soukupa na Barrandově«. Prý »jako noví« jsme se nemohli postavit proti ostatním členských zemí, váhali jsme, váhali, a proto svůj souhlas jsme dali jako poslední z řady.

Bomby pak padaly na Varfarinský most, na nemocnici v Bělehradě, na elektrárny a další objekty, přičemž před tím prý byly zničeny radiolokátory Tamara nebo jiné systémy, které by umožnily NATO vraždit, a tak zabránily, aby smrtonosná letadla nebyla sestřelena.

Vím, že to, co píši, nijak nemohlo ovlivnit show kolem dvacetiletí, slavnostní obědy a večeře potentátů shromážděných v úterý v Praze, výstavy a výstavičky, které mají veřejnosti představit »mírové cíle« Aliance, ani to, jak různí najatí diskutéři s diplomatickými pasy či výložkami vysokých důstojníků a různých tzv. demokratů nás automaticky převádějí v našem myšlení na další důvod našeho členství, tedy na hrozbu Ruskem. Lid chce být klamán. Klamou ho tedy. Jen aby zdůvodnili další případné »humanitární bombardování«, které se možná už rodí na stolech plánovačů v centrále Severoatlantické aliance anebo přímo v jedné teroristy nezasažených kancelářích Pentagonu.

Všichni by si však měli uvědomit, že ten generál, který kritizoval naši angažovanost v Afghánistánu, měl, nejen pokud jde o Afghánistán, pravdu.

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 98 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-03-16 19:18
Všem těm vymlouvajícím se haj-zlikům a válečným štváčům
jmenovaným v článku, bych doporučoval k přečtení knihu JFK Profily
odvahy. A zdůvodnit se dá každé svinstvo. Stračí jen přesvědčivě
lhát.
svaty_vaclav
2019-03-16 15:03
Náš humánní lidumil a propagátor pravdy a lásky Václav Havel,
přezdívaný Flaška, má na svých rukou krev jugoslávských civilistů.
Do vraždění v Jugoslávii bylo zataženo i rozbité Československo,
když 14 dní po vstupu ČR do NATO v březnu 1999 bylo otevřeno české
nebe pro přelety NATO bombardérů B-52 a dalších, které sypaly bomby
na hlavy jugoslávských civilistů. „Český“ prezident Havel tomu
NATO masakru jugoslávských civilistů říkal humanitární
bombardování a svou osobností je posvětil, ten humanista a lidumil a
ctitel pravdy a lásky. Své ruce má smočeny v jugoslávské krvi i
současný prezident rozbitého Československa Miloš Zeman, který se na
náletech podílel v teple své premiérské kanceláře v Praze.
pleningeri
2019-03-16 09:55
Co nedopsal "prorežimní pisálek" salektiv dopisuji já. Nyní
se o Praze rozhoduje v Bruselu a ve Washingtonu. Po Havlově puči jsme i
my okupanti a ještě se tím naši papaláši před národem chlubí ...
joska.korinek
2019-03-16 09:41
Začíná se ukazovat, co znamená ta ochranná známka „salekiv“. Je
to druh papouška, jenž vyzobává z textu jen zrnka, která mu chutnají.
salekiv
2019-03-16 08:30
Konečně i vrchní ideologický pisálek v Rudém právu Kojzar st.
přiznal, kde se rozhodovalo o našem osudu za minulého režimu. Ano bylo
to v Moskvě a rozhodoval o tom Gorbačov, Andropov, Brežněv atd. Proto
také, když nám Gorbačov oznámil, že si své věci máme řídit sami,
zkostnatělý nefunkční bolševický režim okamžitě padl jak domeček
z karet. Stačilo jen šťouchnout a bylo po něm. A nejen u nás.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.