FOTO - internet

SPD má o poslance méně

Poslanec Lubomír Volný vystupuje z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Rozhodl se k tomu kvůli postupu nového vedení organizace hnutí v Moravskoslezském kraji, která podle něj přijala do SPD usvědčeného rasistu a neonacistu. Volný v únoru oznámil, že chce kandidovat na předsedu SPD proti nynějšímu šéfovi hnutí Tomiu Okamurovi.

Volný v minulosti vedl moravskoslezskou organizaci SPD, kterou ale v únoru celostátní vedení hnutí zrušilo. Zdůvodnilo to systematickým porušováním stanov a krácením demokratických práv členů. Volný nyní na Facebooku kritizoval nové krajské vedení, jeho kroky označil za zákeřný útok proti vlasteneckým silám.

Zejména kritizoval přijetí Milana Kuchára do moravskoslezské organizace SPD. »Pan Milan Kuchár byl navržen na vyloučení bývalým regionálním vedením za rasistické a neonacistické verbální i internetové projevy, včetně zasílání fotografií s Adolfem Hitlerem a rasistickým textem,« uvedl. Nové vedení organizace podle Volného přijalo Kuchára do hnutí zpět.

»Toto je další zákeřný útok proti vlasteneckým silám, řízený přímo z předsednictva SPD. Odmítám být součástí této špinavé hry,« prohlásil Volný s tím, že vystupuje z SPD, stejně jako další členové bývalého vedení hnutí v kraji.

Předloni na podzim Mladá fronta Dnes (MfD) napsala, že z SPD v Moravskoslezském kraji odcházejí členové, protože Volný se podle nich chová jako diktátor, obklopuje se lidmi, kteří hlasují podle něj, a strana tak není demokratická. Volného plánovali prostřednictvím petice zbavit mandátu. Okamura následně uvedl, že na krajské členské konferenci nikdo odvolání Volného nenavrhl.

V únoru Volný oznámil, že hodlá kandidovat proti Okamurovi na šéfa SPD. Volba předsedy hnutí ale bude až za 2,5 roku, jelikož mandát je tříletý. Okamura byl znovuzvolen loni v červenci.

Volný na sebe upozornil v únoru při vyostřené debatě o cizinecké novele. Při jeho projevu se v jednacím sále ozývaly smích, výkřiky a následně bušení do lavic. Poslanec Jan Birke (ČSSD) na něho pokřikoval, aby »toho už nechal«. Volný Birkemu zase údajně řekl, aby »šel ven«. Věc tento týden probíral mandátový a imunitní výbor Sněmovny, disciplinární řízení s Volným nezahájil.

V médiích se také objevily informace, že Volný pronajímá byty ve dvou zchátralých domech v romském ghettu v ostravské čtvrti Přívoz a od nájemců inkasuje peníze ze státních příspěvků na bydlení. SPD přitom příjemce dávek označuje za parazity.

(zku)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 13 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


mira.ben
2019-03-16 18:37
Poslanec Volný je sice nebezpečné bezcharakterní hovado, ale aspoň si
konečně někdo z těch exotů uvědomil, že SPD je jen dobře
vytvořený marketingový projekt Fialy a Okamury. Ostatně podobně jako
Úsvit a nejspíš tak také skončí - žádná škoda.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.