Prý nechceme levnější vodu, ptají se mě

Jak to teda je s naším hlasováním? Sněmovní tisky o daňových zákonech ze Senátu (tisk 206) spolu s novelou o EET (tisk 205) jsou dlouhodobě obstruovány pravicovou opozicí. Jdou na to přes jednotlivé »drobné« změny, které ale mění mnohdy smysl a záměr, pro který byl původní návrh zákona přednesen. Senát s většinou opozičních senátorů vrátil tisk 206 s návrhy, které byly ve většině již diskutovány ve Sněmovně, a byl mnohdy velmi těžce přijímán kompromis, ve kterém museli všichni oželet mnoho svých »dobrých« nápadů.

Mezi problematické návrhy Senátu, které byly málo objasněny, řadím návrh měnící systém a termíny daňového přiznání a opravného daňového přiznání, dále změny v sazbách daně za extrakt původní mladiny pro pivovarnictví a změny autorského zákona rozšiřující okruh »umělců«. Naopak urychlení návrhu »voda a čištění vody«, připravovaný Sněmovnou v jiném zákoně na příští rok, by podporu zasloužil zvlášť, ale bohužel byl spojen s jinými návrhy a není možné jej prohlasovat, a ty, co se pohoršují nad tím, že KSČM nepodpořila senátní verzi, chci upozornit, že tyto návrhy jsou součástí zákona, který je již delší dobu ve Sněmovně blokován pravicovou opozicí, ale i Piráty. KSČM jej samozřejmě podporuje.

Leo LUZAR, poslanec (KSČM)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 24 hlasů.

Leo LUZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.