Kvitová a Muchová v Miami postupují

Petra Kvitová zvládla úvodní zápas na tenisovém turnaji v Miami. Letošní finalistka Australian Open a vítězka ze Sydney porazila Marii Sakkariovou z Řecka 6:1, 6:4 a postoupila do třetího kola. Úspěšně začala hlavní soutěž Karolína Muchová. V prvním kole porazila dvakrát 6:3 po šestém mečbolu Japonku Nao Hibinovou, která se mezi elitu dostala rovněž z kvalifikace. Nyní čeká Muchovou wimbledonská vítězka Němka Angelique Kerberová.

Druhá hráčka žebříčku Kvitová má v Miami šanci stát se poprvé světovou jedničkou, musela by se však probojovat až do finále. Floridské vlhké a dusné podmínky ale české tenistce a jejímu astma dělají problémy.

První vzájemný duel se Sakkariovou nicméně zvládla. Začala náporem a suverénně získala úvodní set. První servis ve druhé sadě si sice prohrála, ale brejk si hned vzala zpátky, vzápětí přidala další a po 70 minutách se radovala z úspěšného vstupu do prestižního turnaje.

Minulý americký podnik v Indian Wells se Kvitové nepovedl a po výborných dvou měsících skončila v kalifornské poušti již po prvním zápase a prohře s domácí veteránkou Venus Williamsovou.

Jméno první soupeřky už zná Karolína Plíšková. Nasazená pětka začne proti Chorvatce Petře Martičové, s níž má sice bilanci 0:3, ale nehrály spolu šest let.

Namále měla senzační šampionka z Indian Wells Bianca Andreescuová. Osmnáctiletá Kanaďanka se zkušenou Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou prohrávala 4:6 a 1:5, ale odvrátila mečbol a po velkém obratu vybojovala postup. Udržela si tak naději na takzvaný Sunshine double.

Kristýna Plíšková skončila na tenisovém turnaji v Miami v prvním kole. Proti Ons Džabúrové z Tuniska neudržela vedení a po vítězném prvním setu prohrála 6:2, 3:6 a 4:6.

Plíšková, která v den zápasu stejně jako její dvojče Karolína slavila 27. narozeniny, se do hlavní soutěže dostala po neúspěšné kvalifikaci jako lucky loser. Zpočátku byla lepší hráčkou, ale Džabúrová přestala chybovat a ve třetím setu česká tenistka při vedení 4:3 uhrála už jen dva míčky.