Ilustrační FOTO - Haló noviny

Ředitel VZP dostane odměnu 1,14 mil. Kč

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek dostane za loňský rok odměnu ve výši 85 procent maxima, které činí šest měsíčních platů. Jde asi o 1,14 milionu korun.

Ve stanovování výše odměny tvoří 45 procent váhy dlouhodobé strategické cíle, čtvrtinu výsledky hospodaření, pětinu smluvní politika a deset procent servis pro pojištěnce. »Ekonomické parametry byly dokonce překročeny. Jedno z kritérií bylo splněno na 66 procent,« řekla novinářům po jednání správní rady její předsedkyně Věra Adámková (ANO). Šlo podle ní o nejhodnotnější kritérium - dlouhodobé cíle jako jsou například akvizice pojištěnců nebo počty revizních lékařů. Právě ty se podle Adámkové pojišťovně nedaří získávat, ředitel na to ale nemá prakticky žádný vliv.

Stínová ministryně zdravotnictví KSČM a členka správní rady Soňa Marková pro navrženou výši odměny nehlasovala. KSČM podle ní s tím, jak jsou stanovena kritéria pro udělování odměny řediteli VZP, dlouhodobě nesouhlasí, nicméně jsou daná zákonem a komunisté nemají dost sil na jeho změnu. »Domníváme se, že plat ředitele VZP je dostatečně vysoký a stanovená odměna je příliš velká alespoň do doby, než bude všem pojištěncům VZP hrazena veškerá péče, kterou potřebují a nebudou muset být uplatňovány různé regulace,« řekla Marková našemu listu.

Správní rada VZP projednává odměnu ředitele každoročně. Vydělává 225 000 korun hrubého měsíčně. Jeho roční odměna může dosahovat maximálně šestinásobku jeho platu, tedy 1,350 milionu Kč. Loni dostal 90 procent maximální částky, což bylo asi 1,2 milionu korun, předloni 1,28 milionu.

(jad)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.5, celkem 15 hlasů.

(jad)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.