Ilustrační FOTO - Pixabay

Kolik dostane útočník na Kvitovou?

Státní zástupce Ivan Hrazdira u Krajského soudu v Brně navrhl v případu napadení tenistky Petry Kvitové pro obžalovaného Radima Žondru souhrnný trest kolem 12 let vězení, a to za vydírání a porušování domovní svobody. Muž si už odpykává trest ve vězení za jinou trestnou činnost.

»Bylo jednoznačně prokázáno přímými a dalšími důkazy, že pachatelem je právě obžalovaný Žondra. Je na místě uznat jej vinným,« řekl státní zástupce. Podle něj dva důkazy zcela jednoznačně identifikují Žondru jako pachatele, a těmi jsou výpověď Kvitové a dvě rekognice, na kterých ho poznala jako útočníka. Žondrovu vinu podle něj nepřímo dokazuje i identikit vytvořený po spáchání trestného činu a také pachová identifikace z trička a z mikiny poškozené, která byla pozitivní.

Hrazdira připomněl, že obžalovaný byl v době spáchání trestného činu v podmínce. Přitěžující okolností je podle něj i to, že Žondra spáchal zvlášť závažný zločin opakovaně. Na místě je proto podle státního zástupce uložení trestu v horní polovině trestní sazby, jejíž hranice je zvýšena o třetinu. Navrhl mu trest kolem 12 let ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Případ poutá velký zájem médií, všechna místa v menší soudní síni byla zaplněná. Žondra se podle žalobce v prosinci 2016 dostal do bytu Kvitové pod falešnou záminkou, že jde na revizi kotle. Napadl ji a vážně pořezal na ruce. Odešel, když mu nabídla 10 000 korun, které si vzal. Momentálně je Žondra ve výkonu trestu kvůli jinému případu, soud mu uložil 2,5 roku vězení za tip lupičům, kteří na jeho základě brutálně přepadli advokáta v Lysicích na Blanensku.

Kvitová u hlavního líčení přítomna nebyla. V současnosti na turnaji v Miami bojuje o post světové jedničky.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 4 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.