GASK zahájil výstavní sezonu velkolepě

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře (GASK) zahájila slavnostně v sobotu 23. března novou výstavní sezonu.

Podpořit pestrou nabídku výstav, kulturních akcí a dalšího programu v průběhu letošního roku přijeli i radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička (ČSSD) a předseda krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM), který řekl: »Chtěl bych popřát GASKu, aby i v nové sezoně návštěvníky inspiroval – od rodin s dětmi po amatérské i profesionální umělce, vždyť umění poskytuje prostor pro vyjádření sebe samého bez omezujících hranic. GASK ten prostor má a dá.«

Nejprve proběhla vernisáž výstavy maleb Jana Macúcha, které vznikly jako ilustrační doprovod ke knize Jiřího Kamena Elvis ze Záluží, Macúch k tomu přidal i několik dalších ukázek ze své volné tvorby. Součástí výstavy je i komentovaná prohlídka s autorem a autorské čtení prozaika, publicisty a redaktora Českého rozhlasu Vltava Jiřího Kamena, jehož povídková kniha byla v literární soutěži Magnesia Litera 2019 nominována v kategorii »Litera za prózu«.

Stálou expozici Stravy mysli obohatily poté nové intervence současných umělců v podání Dariny Alster, Martina Janíčka, Jolany Havelkové, Františka Kowolowského a Jakuba Švédy.

Představen byl i sochařský projekt – Alej světců a nechyběla ani volně režírovaná, divadelně laděná téměř módní přehlídka Mise Amour v oslnivém gejzíru modelek a modelů.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 1 hlas.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.