Slavia klopýtla, Plzeň snížila ztrátu

Fotbalisté Slavie ve 26. kole první ligy doma jen remizovali 1:1 s Libercem. Pražané v nejvyšší soutěži nezvítězili poprvé po čtyřech zápasech a vedou tabulku už jen o sedm před druhou Plzní. Obhájci titulu zvedli hozenou rukavici ve včerejším utkání s Bohemians 1905, které vyhráli 3:2 i díky tomu, že hostující kapitán Josef Jindřišek v prvním poločase neproměnil penaltu.

Hrdinou Plzeňských, kteří zvítězili po dvou porážkách v řadě, byl aktivní útočník Jean-David Beauguel, který nejprve v 7. minutě stál ve správný okamžik na správném místě, a za čtyři minuty nato se trefil pěkně k tyči. Zkompletovat mohl i hattrick, ale hosté mu gól v poslední chvíli sebrali z kopaček.

Když už to vypadalo, že z utkání bude jasná záležitost, »klokani« dokázali duel nečekaně vyrovnat. Ve druhé půli postupně Hůlka a Jindřišek dotáhli manko, ale domácí se smáli naposled. V 86. minutě o jejich výhře rozhodl Tomáš Chorý.

Skvělý Nguyen

Slávisté v dostizích o titul dlouho nedokázali vyzrát na libereckého brankáře Nguyena. Překonal ho až v 69. minutě obránce Jan Bořil povedenou ranou z voleje. O čtyři minuty později však srovnal liberecký kapitán Radim Breite první trefou v ligové sezoně. »Sešívaní« doma přerušili vítěznou sérii, která trvala devět zápasů. Slovanu patří osmé místo. »Náš výkon po té reprezentační pauze nebyl ideální, i přesto jsme si vytvořili dost šancí. Špatná produktivita nás stála body. Jsme zklamaní, že jsme doma nevyhráli, protože návštěva byla skvělá. Bohužel jsme zase z gólmana udělali brankáře kola. Během sezony jsme už ale zvládli iks složitějších věcí,« řekl na tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Nedařilo se ani konkurenční Spartě, která po sérii šesti výher padla v Mladé Boleslavi (více píšeme na jiném místě). Letenským se tak na třetím místě nenápadně přibližuje Jablonec, který po včerejší výhře 3:0 nad Příbramí ztrácí na pomyslný bronz místo devíti již jen šest bodů.

Zlín se propadl

Zlín doma podlehl Olomouci 0:2 a propadl se z šestého na sedmé místo tabulky. Sigmu poslal do vedení ve 40. minutě Jakub Yunis svým premiérovým ligovým zásahem v kariéře. V nastavení druhé půle přidal pojistku střídající Milan Lalkovič. Hanáci po páté výhře z posledních šesti zápasů drží desátou pozici, »Ševci« prohráli v osmém z posledních deseti kol a ztrácí bod na Mladou Boleslav, která uzavírá skupinu o titul.

Dukla prohrála v Opavě 0:2 a zůstala poslední o bod za Karvinou. Slezského nováčka poslal do vedení už v šesté minutě Tomáš Smola a v 72. minutě zvýšil náhradník Bronislav Stáňa. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti, když v závěru první půle dostal červenou kartu Jan Žídek a krátce po změně stran byl vyloučen také hostující Ivan Ostojič. Trenérovi Pražanů Romanu Skuhravému tak nevyšel návrat na stadion bývalého mužstva. Opava v jarní části sezony poprvé zvítězila a je jedenáctá.

Černá série Slovácka

Teplice porazily Slovácko 2:0 a upevnily si místo na příčkách zajišťující nadstavbu o Evropskou ligu. O triumfu domácích rozhodli už v úvodních 16 minutách Jakub Hora s Janem Kuchtou. Severočechům patří v tabulce devátá příčka, Slovácko je po pátém utkání bez vítězství za sebou dvanácté.