Skóroval jen Frolík

Obránce Filip Hronek se podílel v nedělním utkání NHL gólem a přihrávkou na výhře Detroitu 6:3 nad Bostonem. V dresu poražených si připsal dvě asistence David Krejčí. Michael Frolík podpořil brankou vítězství Calgary 5:3 na ledě San Jose, za který přihrál na jeden gól Tomáš Hertl. Asistenci zaznamenal i Dominik Simon, který s Pittsburghem porazil Carolinu 3:1.

Zápas v Detroitu byl jako na houpačce. Domácí vedli po úvodní třetině 2:0 trefami Anthonyho Manthy, který v zápase nasbíral pět bodů (3+2). Boston ale v prostředním dějství otočil. Krejčí vymyslel kontaktní gól, po jeho přihrávce najížděl Jake DeBrusk sám na gólmana Jimmyho Howarda a snížil. Poté český útočník asistoval u gólu na 3:2, když posunul puk na modrou čáru a střelu Kevana Millera tečoval David Backes.

Detroit kontroval čtyřmi góly v závěrečné části. Mantha zkompletoval ve 42. minutě hattrick a za osm sekund překlopil vedení na stranu domácích prvním zásahem v NHL Taro Hirose. Pátý gól vstřelil Hronek, který tvrdou ranou z levého kruhu trefil přesně vzdálenější roh branky. Český obránce si připsal ještě přihrávku u trefy Dylana Larkina do prázdné branky při power play.

Detroit vyhrál popáté za sebou a ve Východní konferenci přeskočil během série z předposledního místa dva týmy. Postup tabulkou ale také znamená menší pravděpodobnost, že získá v draftové loterii právo první volby. Tou by se měl stát Jack Hughes, kterému se předpovídá velká budoucnost.

Na druhou stranu hrál Boston pod své možnosti a po Floridě (1:4) podlehl o víkendu i Detroitu. David Pastrňák vyšel od zápasu s Rangers, ve kterém získal pět bodů (3+2), podruhé za sebou naprázdno.

Calgary nasměrovala k výhře pasáž na konci úvodní třetiny, v níž třemi góly během 75 sekund kanadský tým otočil skóre z 0:1. V prostřední části Flames přidali čtvrtou branku. San Jose ve 46. minutě snížilo po krásné kombinaci, jejíž součástí byl i Hertl, ale hosté po střele Frolíka z mezikruží opět odskočili.

Výhra zajistila Calgary poprvé od roku 1990 prvenství v Západní konferenci. San Jose vyslalo v utkání jen patnáct střel a prohrálo poosmé z posledních devíti zápasů. Na vině je zejména absence klíčových hráčů - chybí mu kapitán Joe Pavelski i zkušený obránce Erik Karlsson.

Pittsburgh odvrátil hrozbu, aby se mu Carolina v případě výhry v základní hrací době bodově vyrovnala. Dvoubrankový náskok mu zařídil v první třetině nejstarší hráč NHL Matt Cullen, který jeden gól vstřelil a na druhý přihrál. K vedení 3:0 pomohl Pittsburghu průnik Simona po pravé straně, jehož zpětnou přihrávku využil Patric Hörnqvist. Hosté, v jejichž brance nechytal Petr Mrázek, už jen zkorigovali v 53. minutě výsledek.

Carolina klesla ve Východní konferenci na poslední postupové místo, protože ji přeskočil Columbus, který vyhrál 4:0 v Buffalu. Devátý Montreal ztrácí na Carolinu jeden bod. Vyrovnaná je situaci i v Západní konferenci. První pod čarou je Arizona, která se výhrou 4:0 nad Minnesotou přiblížila osmému Coloradu na rozdíl jednoho bodu.

Výsledky NHL: Philadelphia - NY Rangers 0:3, Arizona - Minnesota 4:0, San Jose - Calgary 3:5, Buffalo - Columbus 0:4, Detroit - Boston 6:3, Pittsburgh - Carolina 3:1.