Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Obrazy, které vyzařují optimismus

Vernisáží ve výstavní síni a. s. Futura byla v úterý 2. dubna zahájena dvouměsíční výstava krajinné malířky Věry Žižkové.

Předsedkyně Královéhradeckého KV KSČM je původní profesí pedagožkou výtvarné výchovy. Nejvíce ji oslovuje krajina, zejména ta v okolí Kostelce a v údolí řeky Divoká Orlice. Maluje pro radost svou a svého okolí. »Věra Žižková a příroda! Není divu, že je námětem i předmětem jejích obrazů. Vždyť do ní má pár kroků, a tráva a květiny dorůstají k zápraží jejího domu. Ohnivá barevnost jejích obrazů jako by připomínala van Gogha a impresionisty,« vysekl poklonu jejímu malířství básník Karel Sýs. Sýs viděl její obrazy na jednom ze setkání členů a příznivců komunistické strany na její vlastní zahradě. »Nešlo je přehlédnout, protože nejen zářily barvami jara, léta i raného podzimu, ale také vyzařovaly. Vyzařovaly optimismus, a optimismus je záření o vzácné vlnové délce, záření životodárné, ale dnes už bezmála vyčerpané. Neboť co optimistického, neřku-li veselého čeká chudé, ale i bohaté dnes, kdy je všecko hybridní – lásky i války? Kdy je láska za prachy a válka za rohem?« uvedl dále. V jejích obrazech je poezie, doplnil jej Jaroslav Kojzar.

Výstavu naleznete ve 2. patře domu Politických vězňů 9 v Praze. Vstup volný.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.7, celkem 9 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama