I za to mohou jistě komunisti

Opravdu máme být spokojeni se současným stavem, kdy nejen kvalita potravin je u nás nižší než v sousedních zemích, ale i s tím, že samotné nám nabízené výrobky se »poněkud« zmenšily? Ne, nepřeháním. O kvalitě se napsalo mnohé, o tom, co nám je vlastně nabízeno za stejnou, nebo dokonce zároveň za cenu vyšší, což je pravděpodobnější, už nikoli. Při tom jde o největší útok na naše kapsy, s nímž se, jsme přece liberálně myslícím státem, nic nedělá.

Nevěříte? Jen několik příkladů: Bohemia Chips z 85 gramů zeštíhlely na 77 g, pivo Březňák má oproti loňsku 400 ml, ač ještě loni to bylo 500 ml, Granko ještě v roce 2015 vážilo v nabízeném balení 500 g, dnes má 450, nanuk Míša s dřívějším objemem 55 ml se dnes prodává jako 45mililitrový, Tatranky před několika lety vážily 50 g, dnes je to 47 gramů, a tuzemák? Božkov snížil procento alkoholu ze 40 % na 37,5 %, atd., atd. Seznam by byl, nejen kvůli rostoucím cenám, ale i kvůli snížení gramáže a tím i »skrytým« zdražením dlouhý.

A my, jako ovce, jen kývneme hlavou a podřídíme se diktátu mocných, z nichž většina má svá sídla daleko za našimi hranicemi. Zisky si však k nim cestu nacházejí a sníženy být nemohou, jak by totiž ti majetní, prosím vás, žili, kdyby nemohli kupovat jachty, soukromá letadla a sídla se zvěřincem a podzemními bazény? Na to eurounijní předpisy a ochrana soukromého vlastnictví pamatují. Vzpomínám, jak jeden nově jmenovaný ministr ze strany na jedno použití si postěžoval, jak z více než stotisícového platu bude žít. Přitom ve Svobodné Evropě, kde předtím pracoval, vydělával..., neptejte se raději kolik. Jen pro přesvědčení antikomunistou nebyl.

Nevím, kam až výrobci a prodejci ve svých nabídkách zajdou u cen a gramáže produktů, na které jsme zvyklí. Jistě ne až k nule. V nějakém kulminačním bodu, kdy už další zmenšování gramáže nebude únosné, se výrobek raději stáhne z trhu a nahradí se za působivé reklamy nějakým jiným, násobně dražším a nám, spotřebitelům, se vysvětlí, že renomovaná laboratoř u toho starého, tedy donedávna prodávaného zboží, zjistila, že byl zdraví škodlivý a že »za všechno mohou komunisti«, protože zaprvé produkt na trh vrhli ještě před Listopadem, za druhé, že si kupující jejich zásluhou na ten a ten výrobek zvykl, protože na trhu nebylo nic jiného, či za třetí, že vůbec tady vládli a narušovali tak správný běh života.

Filip ZACHARIAŠ, předseda OV KSČM Vyškov a člen VV ÚV KS


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 74 hlasů.

Filip ZACHARIAŠ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


salekiv
2019-04-03 11:55
Sodruhu Zachariáši dám vám radu: nekupujte Březňák, kupte si
Svijany. Ty mají stále poctivý půllitr.
uplnejvypatlanec
2019-04-03 10:37
pro miki13 dyk ma pravdu ty stara veci na peceni
miki.13
2019-04-03 10:19
svaty vaclav:sebevraždu nepáchejte, byla by vás skoda, ale evidentně
vám z toho kapitalismu hráblo.
svaty_vaclav
2019-04-03 10:13
Po listopadovém puči 1989 v Československu sem vtrhly barbarské hordy
ze Západu a začaly Československo hospodářsky a kulturně plundrovat a
devastovat ……. To všechno za pomoci domácí kolaborace a pomahačů a
kamarily okolo Václava Havla. Československo pak bylo Václavem Havlem a
jeho pomahači a jeho kamarilou rozbito. Dnes je rozbité Československo
ve stavu jako po Třicetileté válce, národní majetek je zdevastován a
rozkraden, velká část lidí žije v bídě. Když dožene kapitalismus
lidi do krajnosti a spáchají sebevraždu lidé v rozbitém
Československu po puči 1989, je vždy ticho po pěšině.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.