70 let existence NATO – sedm desetiletí zločinů kapitalismu

V těchto dnech je občanům naší země hlavními médii manipulována a masírována myšlenka opodstatněnosti a významu existence 70 let trvání NATO.

Článek I Charty NATO ze dne 4. 4. 1949 je ve skutečnosti po celou dobu působení Severoatlantické aliance pouhým cárem papíru »ospravedlňující« vznik uvedeného agresivního spolku a jeho lídra - světového četníka, USA. Všechna desetiletí paktu NATO jsou totiž ve znamení válečných konfliktů pod pláštíkem dodržování demokracie, lidských práv podle představ USA, které se k prosazení svých zájmů nikdy neštítily použít proti civilnímu obyvatelstvu cokoliv. Použití chemických zbraní ve válce s Vietnamem, jejichž následky na obyvatelstvu přetrvávají doposud, stejně jako použití bomb s ochuzeným uranem v konfliktu s bývalou Jugoslávií jsou toho příkladem. K opodstatnění svého válečného tažení na území jiných států se hegemon NATO nezdráhal použít ani falešných zpráv - jako tomu bylo v případě napadení Iráku. Občany toužících po životě v míru přesvědčil tento pakt o svém skutečném »poslání« již desítkami válečných konfliktů téměř ve všech kontinentech světa.

Největším válečným nebezpečím současného světa není RF, Čína, Írán, KLDR či jiný stát s totalitním způsobem vládnutí, ale samotné Spojené státy, které pod rouškou ochranných křídel agresivního spolku NATO zintenzivňují své úsilí o destabilizaci světa vedoucí jej do svého zániku. Za poslední desetiletí budiž příkladem destabilizace na Blízkém východě – viz letitá válka v Sýrii či státní převrat s návratem fašismu na Ukrajině sloužící k prohloubení rozporů s RF. Poslední »vizitkou« vůdce NATO - USA - je pokus o státní převrat ve Venezuele.

ČR byla proti vůli svých občanů vtažena do agresivního paktu NATO před dvaceti lety. Po celou dobu tím napomáhá rozdmýchávat válečné napětí v zájmu USA nejen v Afghánistánu, ale v poslední době ve státech Pobaltí, přispívajíc tak k eskalaci a provokaci s cílem vyvolat zničující jaderný konflikt s Ruskou federací. Poděkování za roli vazala ČR v NATO tímto patří vedle části politické reprezentace, prosazující zájmy amerického imperialismu také hlavním sdělovacím prostředkům v čele s veřejnoprávní ČT.

Sedmdesát let válečných hrůz a destabilizace světa v režii NATO je dostatečným důvodem pro pokračování úsilí některých politických stran, občanských a vlasteneckých sdružení a spolků i značné části občanů o vypsání referenda za vystoupení ČR z NATO. V zájmu skutečného mírového řešení vznikajících mezinárodních sporů umožňujícího trvalý rozvoj světové civilizace.

Miroslav KAVIJ, předseda KV KSČM Plzeňského kraje


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 89 hlasů.

Miroslav KAVIJ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2019-04-06 00:35
Pravičáky zajímají akorát krámy narvané spotřebním zbožím, co je
jim po nějakých bezejmenných mrtvých kdesi v dalekých zemích.
rosemil71
2019-04-05 22:02
Pan Hájek má spíš na mysli humanitární bombardování Jugoslávie
nebo tažení proti ZHN v Iráku.
o.motl
2019-04-05 19:28
Myslíte třeba mírovou soutěživost a spolupráci mezi Ruskem a
Ukrajinou na Donbasu a v Kerčském průlivu a mezi Čínou a Filipínami v
Jihočínském moři, pane Hájku?
miki.13
2019-04-05 18:55
Mám pocit, že jsem otevřel Rudé právo před několika desítkami let.
hajek.jiri51
2019-04-05 18:17
Potrefené husy zase kejhají nesmysly. Pravda ale někdy pěkně bolí.
"Obranný pakt" který je agresivní, prolhaný(viz. vystoupeni v
Kongresu) a nedodržuje ani svoje vlastní ustanovení, vede útočné
války, měl dávno zaniknout a být nahražen mírovou soutěživostí a
spoluprací. A co tak si přečíst sebrané řeči McCarthyho?
velkymaxmilian
2019-04-05 10:12
Mám v knihovně dnes antikvárně ceněné "Soudní řeči Andreje
Januarjeviče Višinskiho" z roku 1951. Škoda, že si nemůže
poznámku předsedy KV KSČM Plzeň přečíst, jistě by ho pochválil,
možná by dokonce popřemýšlel zda žáci nepřerostli učitele...
donald.kaczerowski
2019-04-05 09:48
Pamatuju hodně, ale takové bláboly neplodili komunisti ani v
padesátých letech.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.