FOTO - Pixabay

Zločinecká »odpadová mafie« pozatýkána

Polská policie zatkla další dva muže ze Slezska, patřící do organizované zločinecké skupiny, zabývající se nelegálním skladováním nebezpečného odpadu.

Nyní zatčení muži měli na starosti vývoz nebezpečného odpadu do ČR, uvedla včera polská zpravodajská televize TVN 24. Ta v předchozích dnech informovala o zadržení 15 členů zmíněného gangu.

Policejní mluvčí Bartosz Izdebski upřesnil, že oba muži ve věku 38 a 27 let byli zadrženi ve středu ráno, hned po návratu z ciziny, kde zařizovali vývoz další zásilky odpadu. Starší měl na starosti dopravu a také na falešné doklady pronajímal haly; podle policie již nebezpečnými látkami naplnil řadu skladů i v ČR. Mladší dohlížel na vykládku nákladu v halách, a to jak v Polsku, tak v ČR. Oba budou obviněni z účasti v organizované zločinecké skupině a z podvodu.

Podle televize spolupráce s českou policií umožnila bleskovou lokalizaci skladů v ČR, ve kterých Poláci nebezpečný odpad skladovali, a čeští policisté zadrželi jedenatřicetiletého muže z Opavska, který při pronájmu skladů s gangem spolupracoval. Už dříve byly objeveny ilegální sklady ve Starém Městě u Frýdku-Místku a Bohumíně. Dalších 13 skladů v ČR se pachatelé pokusili pronajmout. Vyšetřování je vedeno různými směry a další zatčení nelze vyloučit.

Polská prokuratura v úterý informovala o zadržení 15 členů »odpadové mafie« během jediného dne; ve skutečnosti šlo o členy tří navzájem spolupracujících a propojených gangů, kteří si v různých částech Polska pronajímali sklady, ve kterých uchovávali tisíce tun chemikálií, které následně vyhazovali na různých místech, mnohdy poblíž hustě osídlených aglomerací. Na kriminální činnosti se podílely i přepravní firmy, jejichž šéfové si uvědomovali hrozbu trestní odpovědnosti, jakož i lidé, kteří falšovali dokumenty či vyhledávali vhodná místa ke skladování. Gang si opatřoval rovněž »bílé koně«, jejichž jménem se uzavíraly dohody o pronájmu skladů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 18 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.