Klenoty středočeského pravěku

Ve Středočeské centrále cestovního ruchu v pražské Husově ulici se uskutečnil v úterý 9. dubna slavnostní křest naučné publikace Klenoty středočeského pravěku, kterou finančně podpořil i Středočeský kraj.

Křtu publikace se zúčastnili mimo autorského týmu a ředitelky Ústavu archeologické památkové péče středních Čech Ireny Benkové také radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička (ČSSD) a předseda výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

Předseda výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek.

Graficky vydařená populárně-naučná kniha poutavě vypráví na základě archeologických nálezů 13 příběhů z historie ze 13 různých míst středních Čech. Křest doprovodila i prezentace souvisejících originálních nálezů.

Ve 13 kapitolách je představeno široké spektrum problémů a jevů, které můžeme zkoumat, z nichž mnohé jsou aktuální i dnes. Jak třeba lidé v mladší době kamenné hospodařili s vodou? Kdy se zrodil dálkový obchod a co střední Čechy? Provázelo násilí člověka již od pravěku? Jakým způsobem se pohřbívalo? Kdy se u nás začalo platit penězi? Toužily ženy vždy po špercích?

Publikace je obohacena množstvím terénních i umělecky laděných fotografií z dílny studia Abalon, s.r.o., a Jany Lohnické a obsahuje i archeologické rekonstrukce ilustrátorů Anežky Šimečkové a Michala Puhače. K zakoupení je například v informačním centru keltské kultury zámku Nižbor.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 6 hlasů.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.