Přiznání k podvodu

Americká herečka Felicity Huffmanová, známá ze seriálu Zoufalé manželky, se spolu se 13 dalšími lidmi přiznala k účasti na podvodu s přijímacími zkouškami na univerzity.

Americká herečka Felicity Huffmanová. FOTO - Wikimedia commons

Americká prokuratura podvod s přijímacími zkouškami považuje za největší odhalený v historii USA. Huffmanová byla součástí skupiny padesáti lidí, v níž rodiče podle prokuratury celkem zaplatili na úplatcích 25 milionů dolarů (569 milionů korun), aby se jejich děti dostaly na prestižní univerzity. Ústřední postavou systému podvodů, do kterého byli vedle rodičů zapleteni i trenéři, je podle prokuratury William »Rick« Singer. K obvinění se přiznal, a to včetně vydírání, praní špinavých peněz a bránění spravedlnosti. Muži, kterému je 58 let, hrozí až 65 let vězení. Dokumenty uvádějí dva typy podvodů. Falšování přijímacích testů uchazečů a vytváření falešných podkladů pro získání sportovních stipendií. Někteří rodiče využili podle vyšetřovatelů obě varianty. Podle spisů Huffmanová poskytla charitativní příspěvek 15 000 dolarů (340 000 korun), aby se mohla systému zúčastnit v zájmu své nejstarší dcery. Mezi obžalovanými je i herečka Lori Loughlinová, která je známá především z amerického sitcomu Plný dům. Ta dala za přijetí svých dvou dcer na univerzitu 500 000 dolarů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.