Ilustrační FOTO - pixabay

Bouře a tornáda na jihu USA

Jih Spojených států amerických zasáhly v sobotu večer a v noci silné bouře, které na některých místech doprovázela tornáda. Nejméně dva lidé přišli o život a několik dalších utrpělo zranění, informovala agentura AP.

Jistý muž na jihozápad od Memphisu ve státě Tennessee utrpěl zranění, když se při tornádu vznesl mobilní dům, v němž bydlí, a on z něj vypadl. Stát Mississippi bičovaly v sobotu večer a v noci vydatné lijáky, které se pak přesunuly do sousední Alabamy.

Studenti Mississippské státní univerzity se ukryli ve sklepích a chodbách budov, když se k univerzitnímu areálu přiblížilo tornádo. Nikdo neutrpěl zranění, poškozena nebyla ani žádná z budov, v kampusu jsou ale popadané stromy. Na východě Texasu ve městě Lufkin zemřely dvě děti ve věku tří a osmi let poté, co vichr vyvrátil strom a ten se zřítil na zadní sedadla auta, v němž seděly. Jejich rodičům na předních sedadlech se nic nestalo.

Přívalové lijáky na některých místech způsobily bleskové záplavy. Ve státech Texas, Mississippi, Louisiana a Arkansas bylo v sobotu pozdě večer více než 140 000 domácností bez dodávek elektrického proudu.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.