Srí Lanka

Ostrov ležící na jih od Indického poloostrova. Silný čaj, drahokamy, sinhálština, tamilština a angličtina jako oficiální jazyky. Buddhisté, hinduisté, muslimové a křesťané (většinou »Goánci«, tedy katolíci). Ideální turistická destinace.

Muslimů je v zemi, stejně jako křesťanů, tj. cca 7,5 procenta populace. Podle všeho s koncem Islámského státu část jeho bojovníků původem ze Srí Lanky má snahu vrátit se na ostrov. Některé státy nemají zájem »své« krajany po letech na Blízkém východě opět uvítat »doma«. Ani na Srí Lance nejsou z jejich návratu nadšeni.

Je mi upřímně líto zničených životů, které padly za oběť velké teroristické akci v předvečer významného křesťanského svátku - Velikonoc. Mrtví ani zranění jistě nic špatného neprovedli. Ať už šlo o věřící v kostele nebo o klienty hotelů, jejich smrt či zranění vyvolává hluboký soucit světové veřejnosti.

Vyjadřuji tímto hlubokou soustrast pozůstalým a věřím, že pachatelé budou dopadeni a po zásluze potrestáni. Rozhodně odsuzuji tento akt násilí a doufám, že jeho autorům se nepodaří narušit fungování demokratických institucí Srí Lanky.

Jaromír KOHLÍČEK, europoslanec a kandidát do Evropského parlamentu (KSČM – Česká levice společně!)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 9 hlasů.

Jaromír KOHLÍČEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.