Ilustrační FOTO - Pixabay

Dvojí otřesy

Souostroví Filipíny zasáhlo další zemětřesení. Podle americké geologické služby mělo intenzitu 6,4 stupně; místní seizmologický ústav jeho sílu stanovil na 6,5 stupně.

Předchozí pondělní otřesy si na severu Filipín vyžádaly podle aktualizované bilance nejméně 16 mrtvých. Dalších 14 lidí se pohřešuje a 81 jich utrpělo zranění, napsala agentura AP.

Podle USGS se země zachvěla na ostrově Samar ve střední části Filipín. Epicentrum otřesů bylo 13 kilometrů východně od města Tutubigan, ohnisko zemětřesení se nacházelo v hloubce 70 kilometrů. V oblasti byly preventivně uzavřeny školy a úřady.

Záchranáři nadále pátrají po možných přeživších a obětech pondělních otřesů v sutinách supermarketu v nejhůře postiženém městě Porac v provincii Pampanga na severofilipínském ostrově Luzon. Ráno se záchranným týmům podařilo vytáhnout z trosek dva živé lidi, napsala agentura Reuters. Ze sutin jsou prý dál slyšet hlasy.

Zemětřesení o síle 6,1 stupně v pondělí v provincii Pampanga poničilo několik budov, místní letiště, silnice, mosty a kostely. Většina pohřešovaných je podle úřadů pod troskami zřícené čtyřpatrové budovy, v níž se nacházel supermarket. Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, zemětřesení jsou tam proto častá.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.