Drama v první lize kultury

Hlavní scéna v nejvyšších patrech národní kultury zažívá drama. Ministr kultury odvolal na základě výsledků veřejnoprávních kontrol ředitele Národní galerie Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala Soukupa. Na Fajta podal dokonce i dvě trestní oznámení.

U Jiřího Fajta, kterého známe z řady kauz i z jeho působení ve Středočeském kraji, se tomuto kroku ani nedivím. Navíc, zvyšovat si vlastní příjmy dalšími smlouvami dojícími omezené veřejné prostředky, mi dlouhodobě připadá minimálně nemorální. Se zájmem budu sledovat, jak dopadne vyšetřování, které by mohlo přinést precedens i pro další případy.

U pana Soukupa jsem trochu překvapen, domníval jsem se, že spor kvůli stavbě Středoevropského fóra bude řešen dosud chybějícím vzájemným dialogem.

Nejvíce jsem však překvapen tím, jak všemi bouřemi proplouvá ředitel další národní instituce - Národního divadla - Jan Burian, kterému byl přes výbušnou situaci v divadle, dokonce bez výběrového řízení, prodloužen mandát až do roku 2025.

Každopádně, jestli tak ministr kultury plní stranický úkol, že má být více viděn, tak v personální politice se mu to daří. Zda to bude ku prospěchu kultury, ukáže až budoucnost.

Zdeněk ŠTEFEK, kandidát do Evropského parlamentu (KSČM – Česká levice společně!)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 22 hlasů.

Zdeněk ŠTEFEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.