Ilustrační FOTO - Pixabay

Seznam uvede na trh vlastní edici mobilních telefonů

Internetová firma Seznam.cz bude nabízet vlastní edici mobilních telefonů. Budou využívat aplikace jako Mapy.cz, Email.cz, Seznam Zprávy či Jízdní řády. Jako výchozí bude v telefonu nastavený také prohlížeč Seznamu a Vyhledávání. Chytré mobily vyrobila firma Samsung a budou k dostání v řetězci Alza.cz. Firma to dnes uvedla na svém blogu.

Základem je chytrý telefon Samsung Galaxy A40 s dvěma SIM a displejem o úhlopříčce 5,9 palce. Technickými parametry se od sebe klasická a seznamácká verze nijak neliší, stejná zůstává i koncová cena. V současnosti má Seznam sérii 10.000 telefonů.

"Je naším dlouhodobým cílem dostat se s našimi službami a aplikacemi do co nejčastějšího kontaktu s uživatelem. Proto hledáme způsoby umožňující nám přítomnost v mobilech, které dnes mají všichni téměř neustále u sebe. Díky aktuální spolupráci se společnostmi Samsung a Alza.cz se můžeme tomuto cíli alespoň přiblížit, i když zvolené řešení rozhodně nepovažujeme za finální," uvedl předseda představenstva Seznamu Pavel Zima.

Při prvním zapnutí a instalaci nového zařízení si zákazník bude moct zvolit využívání verze od společnosti Seznam, která nabízí zejména bezpečné brouzdání po internetu a známé prostředí. Pro instalaci je nutné připojení k internetu, ať už prostřednictví mobilních dat, nebo Wi-Fi. Po prvním přihlášení účtem od Seznamu budou mít uživatelé všechny aplikace personalizované, a budou tak moci využívat výhody, které jim jedno přihlášení do všech služeb nabízí.

Samsung je jedničkou na tuzemském trhu před Huawei a Apple. Služby Seznamu v tuzemsku využívá každý měsíc kolem osmi milionů uživatelů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.