Ilustrační foto - wikimedia commons

Nedělní maraton omezí dopravu v centru Prahy, včetně MHD

Kvůli maratonskému běhu bude v neděli omezena doprava v centru Prahy. Policisté budou postupně zastavovat provoz po celé trase maratonu, informoval dnes mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Změny se dotknou i řady tramvajových a autobusových linek, naopak metro bude posíleno.

Běžecký závod odstartuje v neděli v 9:00 ze Staroměstského náměstí a povede centrem města po obou březích Vltavy. Předpokládaný konec je kolem 16:00.

Po celé trase budou policisté a městští strážníci podle aktuální situace řídit a uzavírat dopravu. "Jednotlivé úseky budou uzavřené na nezbytně nutnou dobu a poté, co jimi proběhne poslední závodník, bude v těchto úsecích provoz opět obnoven," ujistil Daněk. Policie žádá řidiče, aby respektovali její pokyny, a pokud možno se tak centru města vyhnuli.

Kvůli běhu budou v neděli upraveny trasy řady tramvajových a autobusových linek, a to přibližně v době od 8:45 do 16:15. Úplný přehled změn zveřejnil pražský dopravní podnik na svém webu. Pro dopravu v centru města doporučuje podnik použít přednostně metro, které bude mít posílený provoz.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.