Ilustrační FOTO - Pixabay

Finanční ředitelé ubrali z optimismu

Zpomalení růstu ekonomiky, pokračující zvyšování nákladů na zaměstnance a vzestup cen očekávají v letošním roce finanční ředitelé tuzemských firem.

Vyplývá to z průzkumu společnosti Deloitte mezi řediteli. Celkem 56 procent finančních ředitelů očekává letos růst ekonomiky 1,6 až 2,5 %. Proti loňskému roku se tak snížil z 31 na 22 % podíl těch, kteří očekávají růst rychlejší.

»Od roku 2016 jsme byli svědky neustálého růstu a posilování důvěry finančních ředitelů. Očekávání ohledně budoucího vývoje obchodu a ekonomiky Česka se letos z velké části shodují s výsledky loňskými, ovšem míra optimismu mírně poklesla,« uvedl partner v oddělení auditu Deloitte Ladislav Šauer.

Téměř všichni finanční ředitelé podle průzkumu letos očekávají růst mzdových nákladů. Polovina z nich čeká mírné zvýšení a 48 % značný růst (otázkou je, co se pod slovem »značný« skrývá). Podle 67 % ředitelů je nejvýznamnějším rizikem pro české společnosti nedostatek kvalifikované pracovní síly.

Průzkumu se zúčastnilo 147 finančních ředitelů firem se sídlem v České republice. Byl proveden jako součást regionálního průzkumu Deloitte mezi téměř 700 respondenty ze 17 zemí střední Evropy.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.