Papež František. FOTO - wikimedia commons

Uprchlíci nesou kříž lidstva

Papež František navštívil uprchlický tábor Vraždebna na okraji bulharské metropole Sofie, kde mj. v podobenství řekl, že lidé přinucení k útěku nesou »kříž lidstva«.

Svatý otec pokračoval v třídenní návštěvě Bulharska, kterou zahájil v neděli. V táboře Vraždebna, který byl i díky prostředkům poskytnutým Evropskou unií zřízen v bývalé místní škole, jsou umístěni běženci, včetně dětí, z Iráku, Pákistánu, ale i z dalších zemí. Papež jim řekl, že dobře zná bolest plynoucí z opuštění vlastní země, a srovnal jejich utrpení s Kristovým křížem. »Dnes je svět plný migrantů a uprchlíků. A jejich cesta je kříž, kříž lidstva,« prohlásil.

Bulharskou pravicovou vládu premiéra Bojka Borisova, v níž jsou i tři nacionalistické protiimigrační strany, kritizují humanitární organizace za způsob, jakým úřady zacházejí se žadateli o azyl, zejména s dětmi bez doprovodu dospělých.

Papež v neděli po příletu do Sofie vyzval Bulhary k větší vstřícnosti vůči uprchlíkům a migrantům, poukázal přitom na to, že ze samého Bulharska odešly a odcházejí tisíce obyvatel, kteří hledají lepší příležitosti jinde v Evropské unii.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.2, celkem 10 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.