Kvitová postoupila v Madridu do čtvrtfinále

Petra Kvitová dál kráčí na tenisovém turnaji v Madridu za obhajobou titulu a drží letos antukovou neporazitelnost. I díky výbornému servisu si v osmifinále ve španělské metropoli poradila dvakrát 6:3 s Francouzkou Caroline Garciaovou a ve čtvrtfinále se utká s Nizozemkou Kiki Bertensovou.

»Mám to tady ráda. Vyhrála jsem tady už třikrát, takže to je skoro jako můj druhý domov a cítím se tady dobře,« řekla Kvitová v rozhovoru na kurtu po utkání dlouhém hodinu a čtvrt, ve kterém při svém servisu ztratila jen deset fiftýnů.

Garciavou zdolala Kvitová letos v Miami 6:3 a 6:3 a stejným výsledkem skončil i zápas v Madridu, jejich první vzájemný na antuce. "Caroline tady loni hrála v semifinále, takže jsem byla připravena na všechno," řekla Kvitová po utkání.

Na kurtu působila soustředěně a prvním úderem naznačila, jak pevná bude na servisu. Duel začala esem a při svém podání dominovala. Jediný brejkbol za stavu 5:3 v první sadě odvrátila a ve druhé sadě přišla při podání jen o tři body.

Turnajová i světová dvojka Kvitová si poradila s Garciaovou popáté v osmi zápasech a bilanci s francouzskými protivnicemi si vylepšila na 22 výher a 11 porážek.

S Bertensovou se utká ve čtvrtek v duelu naplánovaném jako poslední na centrkurtu, nejdříve od 21.30. Nizozemku porazila před čtrnácti dny cestou za titulem ve Stuttgartu a především v loňském finále v Madridu.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.